fot. https://twitter.com/marcinwarchol

[TYLKO U NAS] B. Nowak: Dziś niektórzy Polacy potrafią się sprzedać za obietnicę i ułudę. Ogromnie boli to, że ci, którzy zostali przez nas wybrani, wolą mieć niż być

Najbardziej boli to, że w trakcie podejmowania tak ważnych decyzji, gdzieś z boku stoi grupa osób, która tchórzliwie wstrzymuje się od głosu, bo nie chce brać odpowiedzialności. Nie po to wybiera się polityków, żeby nie brali oni odpowiedzialności za swoje decyzje – mówiła Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty, w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Gość Radia Maryja oceniła, że wycofując się ze stanowisk dotyczących sprzeciwu wobec ideologii LGBT, sprzedaliśmy honor. W poniedziałek trzy województwa zmieniły swoje decyzje w tej sprawie. [czytaj więcej

Sejmik województwa podkarpackiego uchylił swoje stanowisko z 2019 roku i przyjął nowe, zatytułowane „Podkarpacie jako region utrwalonej tolerancji”. [więcej

Deklarację dotyczącą ideologii LGBT uchylił też sejmik małopolski.

Sejmik lubelski zmienił swoje stanowisko dotyczące sprzeciwu wobec ideologii LGBT. Obecnie dotyczy ono ochrony podstawowych praw i wolności.

Zmiany wiążą się z presją Komisji Europejskiej, która zażądała od regionów wyjaśnień w związku z uchwałami i zagroziła odebraniem funduszy.

Barbara Nowak podkreśliła, że jest zawiedziona decyzjami radnych. Gość Radia Maryja potępiła zachowanie polityków, którzy wstrzymali się od głosu.

– Najbardziej boli to, że w trakcie podejmowania tak ważnych decyzji, gdzieś z boku stoi grupa osób, która tchórzliwie wstrzymuje się od głosu, bo nie chce brać odpowiedzialności. Nie po to wybiera się polityków, żeby nie brali oni odpowiedzialności za swoje decyzje – wskazała Barbara Nowak.

W ocenie kurator decyzja radnych jest sprzedaniem honoru za obietnicę pieniędzy.

– Nie chcę powiedzieć, że pieniądze nie są istotne, ale naprawdę one nie są najważniejsze. Pamiętam, kiedy w rodzinach było biednie, uczciwie i dobrze, choć panował totalitaryzm. Wiem, że duża część osób, która dziś podejmuje te ważne decyzje, nie pamięta tych czasów. Jednak politycy mają obowiązek być wierni historii, tradycji, rodzinom i pokoleniom, które walczyły, oddając życie za honor. Teraz okazuje się, że honor można sprzedać tak jak każdą inną rzecz – powiedziała małopolska kurator oświaty.

Barbara Nowak zwróciła uwagę na fakt, że nie mamy pewności, iż otrzymamy fundusze z Unii Europejskiej za zmianę swojej decyzji.

– To jest wyłącznie obietnica, bo nie ma gwarancji, że otrzymamy te środki. (…) Widzimy, że dziś niektórzy Polacy potrafią się sprzedać za obietnicę i ułudę. Ogromnie boli to, że ci, którzy zostali przez nas wybrani, wolą mieć niż być – poinformowała rozmówczyni.

W ubiegłym tygodniu radni województwa świętokrzyskiego wycofali się ze stanowiska w sprawie ideologii LGBT. Przyjęli za to uchwałę dotyczącą poszanowania wielowiekowej tradycji i kultury Rzeczypospolitej Polskiej oraz równouprawnienia i sprawiedliwego traktowania.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl