fot. PAP/Aleksander Koźmiński

[TYLKO U NAS] B. Kempa: Sąd PE nad Polską odbywa się w dusznym pokoju w sytuacji, kiedy u bram stoi bardzo groźny wróg

Delegacja Parlamentu Europejskiego w Polsce składa się z ludzi debatujących nad polskim systemem prawnym, którzy nie mają o nim pojęcia. Podczas posiedzenia przytaczane są argumenty mające pasować do tezy, że w naszym kraju nie ma praworządności. Sąd nad Polską odbywa się w dusznym pokoju w sytuacji, kiedy u bram stoi bardzo groźny wróg – powiedziała europoseł Beata Kempa w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Polska jest wizytowana przez delegację Parlamentu Europejskiego ws. toczącej się procedury z art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Chodzi o kwestię tzw. praworządności.

– Posiedzenie jest bardzo burzliwe. Przytaczane są argumenty, które mają pasować do jednej tezy: w Polsce nie ma praworządności, to kraj autorytarny. Jest to tendencyjne. Mówią to ludzie niezorientowani w polskim systemie prawnym, a nad nim debatują. Dobór gości też jest skandaliczny. Później zarzuca się, że przed komisją nie stawili się przedstawiciele rządu. (…) Organizacja jest fatalna. Dosłownie pod koniec ubiegłego tygodnia wysłano zaproszenia dla najważniejszych osób w naszym państwie. W obecnej sytuacji zagrożenia ze strony Rosji nie sposób jest przemodelować swój kalendarz – wskazała europoseł Beata Kempa.

– Sąd nad Polską odbywa się w dusznym pokoju w sytuacji, kiedy u bram stoi bardzo groźny wróg – dodała.

Gość Radia Maryja odniosła się także do podejścia delegatów do spraw związanych z rodziną, wychowaniem czy do kwestii religii katolickiej.

– Sprawa polskiej tradycji, kultury czy wiary ich nie interesuje. Interesują ich sprawy dot. równości osób LGBT. (…) Widać bardzo mocną linię sporu pomiędzy cywilizacją życia a cywilizacją śmierci, pomiędzy dyskryminacją chrześcijan a prawami osób LGBT. To wszystko wybrzmiewa. (…) Podczas spotkań padło tyle kłamstw czy różnego rodzaju insynuacji, że wywodzenie z tego prawdy jest niedopuszczalne. Nie do takiej Unii Europejskiej wstępowaliśmy. Poniewiera się Polską – podkreśliła polityk.

Do Warszawy przybył m.in. Juan Fernando Lopez Aguilar, który przedstawia propozycję, aby w Polsce wprowadzono „demokrację liberalną”.

– Nie interesuje go, czy społeczeństwo się z tym zgadza, czy też nie. Mamy swoją władzę, która jest wybierana w demokratycznych wyborach. Nikt ich nie unieważnił, ale Hiszpan wymyślił sobie, że będzie w naszym kraju wprowadzał demokrację liberalną. (…) Poziom mniemania o sobie tych ludzi jest bardzo duży – zwróciła uwagę.

Cała rozmowa z europoseł Beatą Kempą dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl