fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] B. Kempa o paszportach szczepionkowych: Nie dają całkowitego bezpieczeństwa, stygmatyzują ludzi, a w jakiś sposób są też przygotowaniem pod globalną cyfryzację

Dodatkowa kontrola – z punktu widzenia wolności – jest absolutnie zbędna. Certyfikaty szczepionkowe dają tylko pozorne bezpieczeństwo, nie dają całkowitego bezpieczeństwa (…). Można zachorować, nawet jeśli przyjmie się szczepionkę. Jest także kwestia dyskryminacji osób, które nie szczepią się z różnych powodów. Na przykład nie mogą się zaszczepić z powodów decyzji lekarskich. Te osoby będą dyskryminowane. Lek jest w tej chwili najważniejszą kwestią, na której powinniśmy się skupić – podkreśliła Beata Kempa, europoseł, podczas programu „Z Parlamentu Europejskiego” w TV Trwam.

Parlament Europejski dał zielone światło dla wprowadzenia paszportów szczepionkowych w państwach członkowskich Unii Europejskiej. Dokument w formie cyfrowej bądź papierowej będzie potwierdzał, że dana osoba przyjęła szczepionkę przeciwko koronawirusowi lub w ciągu ostatnich godzin uzyskała negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Bez posiadania tego certyfikatu osoby niezaszczepione nie będą mogły m.in. podróżować za granicę, korzystać z hoteli czy restauracji. Szczegóły paszportów szczepionkowych ustalają unijni politycy.

Przeciw wprowadzeniu certyfikatów szczepień głosowała Beata Kempa.

– Ten certyfikat niczego nie rozwiązuje. Mamy już książeczki WHO, każdy kto jeździł do krajów tropikalnych wie, że są tam odpowiednie rubryki, gdzie można by wpisać także COVID-19. Nie potrzeba nowych certyfikatów z kolejnymi kodami QR do monitorowania obywateli – mówiła.

Poseł do Parlamentu Europejskiego podkreśliła, że dziś potrzebne nam jest bardzo szybkie oraz bezpłatne testowanie na obecność koronawirusa i o tym właśnie powinna rozmawiać Unia Europejska. Dodała, że powinny być również wprowadzone jasne procedury co do leczenia COVID-19.

– Ludzie zgłaszają się lub są kierowani na leczenie za późno. Procedury powinny być jasno określone od samego początku choroby. Poza tym: lek, lek i jeszcze raz lek. UE powinna dołożyć wszelkich starań, aby mądrzy ludzie jak najszybciej mogli przygotować lek, aby można było tą chorobę leczyć. To, że ona będzie – jest jasne jak słońce. Żadne paszporty tego nie przerwą – wskazała gość TV Trwam.

Podczas unijnej debaty wybrzmiało, że pomysł wprowadzenia paszportów szczepionkowych to chęć ratowania turystyki. Polityk powiedziała, że te certyfikaty „nie chronią do końca zdrowia, jeszcze bardziej stygmatyzują ludzi, a w jakiś sposób jest to też przygotowanie pod globalną cyfryzację”. Akcentowała również, że UE zdecydowanie powinna przeznaczyć więcej środków na badania naukowe idące w kierunku wynalezienie leku.

– Nadmierne przygotowywanie nas pod świat cyfrowy jest tutaj ewidentne. Dodatkowa kontrola – z punktu widzenia wolności – jest absolutnie zbędna. Certyfikaty szczepionkowe dają tylko pozorne bezpieczeństwo, nie dają całkowitego bezpieczeństwa (…). Można zachorować, nawet jeśli przyjmie się szczepionkę. Jest także kwestia dyskryminacji osób, które nie szczepią się z różnych powodów. Na przykład nie mogą się zaszczepić z powodów decyzji lekarskich. Te osoby będą dyskryminowane (…). Ci ludzie mogą nie być wpuszczani do restauracji czy hoteli. Myślę, że bardziej jest to zastępcza dyskusja. Większym problemem jest kwestia ilości szczepionek, tempa szczepień oraz przede wszystkim znalezienia leku. Lek jest w tej chwili najważniejszą kwestią, na której powinniśmy się skupić – zaznaczyła Beata Kempa.

Europoseł zwróciła uwagę na liberalno-lewacki trend w materii niszczenia religii i duchowości ludzi.

– Proboszczowie i rady parafialne w poszczególnych parafiach bardzo dbali, by wszelkie reżimy sanitarne zostały zachowane podczas odbywania praktyk religijnych (…). COVID-19 pokazał, że wciąż mamy w Polsce system – który został nam po komunie – niesamowitego, bezczelnego donosicielstwa. Była taka sytuacja, kiedy chowano na cmentarzu ojca dziewięciorga dzieci. Doniesiono, że za dużo osób brało udział w pogrzebie. Pomijam fakt, że cmentarz był komunalny, a próbowano ukarać księdza. Naprawdę, ważmy te proporcje. Jakby przy okazji pandemii ktoś wpadł na pomysł, żeby walczyć z Kościołem, walczyć w chrześcijanami, walczyć z wiarą, która jest w naszym społeczeństwie (czy to się podoba tym, którzy walczą czy nie). Uruchomiły się także moce związane ze strajkiem kobiet, które podobno w imię „obrony praw kobiet” nawoływał do niszczenia świątyń, wtargnięcia w sferę naszego sacrum. Pandemia obudziła tego typu demony i musimy mieć to na uwadze. Oczywiście nie chcemy odwetu. Chrześcijanie nigdy nie powinni kierować się odwetem – powiedziała.

Następnie polityk przeszła do omówienia kwestii prześladowania chrześcijan na świecie na przykładzie Pakistanu.

– Na stronie Radia Maryja jest bardzo dużo materiałów dotyczących prześladowań chrześcijan, z których można korzystać przygotowując się do debaty. Bardzo dziękuję i serdecznie zachęcam do czytania, bo portal jest kopalnią wiedzy, jeśli chodzi o akty przemocy wobec chrześcijan (…). Mamy w tej chwili organizacje, które zajmują się raportowaniem prześladowań chrześcijan. Obok treści zamieszczanych na stronie Radia Maryja posługuję się raportem przygotowanym przez organizację Open Doors. Uznała ona, że Pakistan zajmuje piąte miejsce pośród 50 monitorowanych państw na całym świecie, jeśli chodzi o prześladowania. Wierni Kościoła katolickiego są tam traktowani jako obywatele drugiej kategorii (obrazuje to przykład Asi Bibi). Są szykanowani w życiu społecznym, w pracy, oczywiście w praktykach religijnych – zaznaczyła Beata Kempa.

Poseł do Parlamentu Europejskiego odniosła się także do ataków na środowisko Radia Maryja dokonywanych przez stowarzyszenie Watchdog Polska. [czytaj więcej] 

– Nie atakuje się słabych. Radio Maryja to silny ośrodek chrześcijaństwa, przed którym chylę czoła (…). W tej chwili dokonuje się brutalna próba ataku. W Polsce dochodzi nie tylko do fizycznych ataków na Kościół, np. akty wandalizmu, ale właśnie ataki na instytucje z wykorzystaniem przepisów prawa (…). Musimy to wytrzymać, musimy się temu oprzeć i nadal nieść Dobrą Nowinę – akcentowała gość TV Trwam.

https://twitter.com/BeataKempa_MEP/status/1388780839610290177

radiomaryja.pl

 

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl