fot. beatakempa.pl

[TYLKO U NAS] B. Kempa: W Komisji Europejskiej w zakresie ochrony życia, która jest wartością chrześcijańską, robi się wiele, żeby ją rozbić  

W Parlamencie Europejskim kwestia życia, jeżeli jest ona traktowana w wymiarze genderowym, lewackim, to wtedy jest bardzo żywo dyskutowana. Natomiast w zakresie ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci robi się niewiele. Jest kwestia rozmontowania wartości chrześcijańskich, które hołdują ochronie życia, wręcz robi się wiele, żeby to rozbić – mówiła Beata Kempa, poseł RP do Parlamentu Europejskiego, w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja, komentując postawę Komisji Europejskiej wobec życia ludzkiego.   

Z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przeżywaliśmy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Natomiast w Parlamencie Europejskim europosłowie wciąż dyskutują na temat ochrony życia poczętego, promując zabijanie nienarodzonych dzieci.

– Dyskusja była bardzo emocjonalna na forum Parlamentu Europejskiego, z przypuszczeniem niebywałego szturmu szczególnie z lewej strony, ale również z centrowej strony sceny politycznej na temat ochrony życia poczętego. To była bardzo trudna dyskusja, ale pokazująca to, że starcie cywilizacji życia z cywilizacją śmierci odbywa się tutaj i jest na porządku dziennym z niesamowitym wsparciem i promocją cywilizacji śmierci. To jest również promocja eutanazji, która jest bardzo ważnym zjawiskiem w wielu krajach europejskich – akcentowała europoseł.

Wśród tematów dyskusji w PE znajduje się również kwestia dyrektywy równościowej, czyli sprawa zawierania małżeństw jednopłciowych w krajach Unii Europejskiej.

– Powraca sprawa bardzo kontrowersyjnej dyrektywy równościowej. Tam będziemy mieli legalizację związków jednopłciowych w krajach członkowskich, gdzie znaleziono zupełnie inny kanał z ominięciem traktatu, Kwestia ta została przeniesiona na grunt swobodnego przemieszczania się osób. A więc w tym momencie omija się kwestię prawa rodzinnego i w ten sposób będziemy musieli, według dyrektywy – mamy nadzieję, że nie zostanie przyjęta – uznawać małżeństwa jednopłciowe zawarte w innych krajach członkowskich, które zgłoszą legalizację – oznajmiła gość Radia Maryja.  

Coraz częściej na korytarzach PE mówi się również o legalizacji surogacji, zmianie płci, adopcji i handlu dziećmi – to kolejne rzeczy, które są w kontrze do poszanowania świętości życia, a także tożsamości.

– Na bazie wojny na Ukrainie mamy potężny problem z surogacją i handlem dziećmi. W Brukseli mamy, niestety, taki proceder, gdzie można sobie takie dzieci kupić. A więc ten spór cywilizacji życia i cywilizacji śmierci dzisiaj ma miejsce w PE. Spór, o którym tak wyraźnie przestrzegał Ojciec Święty Jan Paweł II. Trzeba nam dzisiaj przywoływać jego naukę, która jest uniwersalna w tym zakresie i wciąż się sprawdza – podkreśliła Beata Kempa. 

Całą rozmowę z Beatą Kempą można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl