[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Symbolem zmiany tego, że mamy rząd narodowy jest podejście do sprawiedliwości, która sprawia, że dobrzy zostają nagrodzeni, a źli ukarani

Symbolem i oczywistym znakiem zmiany tego, że naprawdę mamy rząd narodowy – musiało być, i w dużym stopniu było, inne podejście do sprawiedliwości, która sprawia, że dobrzy zostają nagrodzeni, a źli zostają ukarani – zaznaczył Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja i TV Trwam.

Antoni Macierewicz zaznaczył, że przeżywanie Świąt Wielkanocnych w tym roku ma niebywały charakter – naród polski jest w czasie odzyskiwania wielkich sił i wielkich zdolności. Od trzech miesięcy podsumowujemy czas ostatnich 2 lat przed nowym otwarciem – mówił były minister obrony narodowej.

Polityk zauważył, iż wiele sfer zostało istotnie zmienionych. Szczególny nacisk położył na sprawy społeczne.

– Były one największym powodem goryczy ludzkiej przez całe lata po 1989 r. Polacy tak wiele wycierpieli, Polacy tak wiele poświęcili, Polacy tak bardzo oczekiwali wolności i niepodległości. Niestety okazało się, że ci, którzy najwięcej poświęcili i najwięcej wycierpieli – zostali zepchnięci na margines. Zatem symbolem i oczywistym znakiem zmiany tego, że naprawdę mamy rząd narodowy – musiało być, i w dużym stopniu było, inne podejście do sprawiedliwości, która sprawia, że dobrzy zostają nagrodzeni, a źli ukarani. Powrót do niższego wieku emerytalnego, podwyższenie stawek godzinowych płacy, wszystko co łączy się z programem Rodzina 500 plus i szereg innych decyzji – dało nam, Polakom, poczucie, że mamy do czynienia z wolną Polską i warto było głosować na obóz patriotyczny – akcentował felietonista Radia Maryja i TV Trwam.

Antoni Macierewicz wskazał, że to samo można powiedzieć o bezpieczeństwie zewnętrznym, które w Polsce jest szczególnie istotne ze względu na to, że „wychodząc z okupacji sowieckiej – wychodzimy z niej jako społeczeństwo tresowane do strachu”.

– Strach miał zastąpić myślenie i stać się podstawową kategorią podejmowania decyzji politycznych, a więc narodowych: „Wolno czy nie wolno głosować na daną partię? Nie głosujmy na nią, bo Rosja się obrazi, nie głosujmy na nią, bo Rosja zamknie swoje rynki, nie głosujmy na nią, bo Rosja zakręci kurek z dostawami energetycznymi. To, że odbudowaliśmy Wojsko Polskie, dokonaliśmy zasadniczych zmian w uzbrojeniu Wojska Polskiego, zbudowaliśmy Wojska Obrony Terytorialnej (…), było bardzo istotnym warunkiem przemian społecznych i gospodarczych, jakie w ciągu ostatnich 26 miesięcy się dokonały – powiedział były szef MON.

W felietonie „Głos Polski” polityk zwrócił także uwagę na dobrą decyzję o zakupie sprzętu Patriot, który pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa Polski wobec rosyjskiej agresji.

Antoni Macierewicz wyraził nadzieję, że obok realizowanych działań, które wymienił – będzie przede wszystkim kontynuowany program duchowego odrodzenia Polski.

– W tym programie kluczowe miejsce zajmuje sprawa szacunku do życia, refleksji całego narodu, czy my naprawdę idziemy dobrą drogą, jeżeli pozwalamy na zabijanie nienarodzonych. To wielkie, niełatwe, niebanalne pytanie, które jest naprawdę dramatyczne, zarówno w kategoriach indywidualnego sumienia, jak i w kategoriach politycznych. Nie ma wątpliwości – nie ma rządu, który zrobił więcej dla ochrony życia, niż rząd obozu patriotycznego. Nie ma też wątpliwości, że jeżeli ten rząd przegra, to  istnieje niebezpieczeństwo, że cały ten program zostanie zaniechany i cofnięty. Trzeba bardzo dobrze wyważyć każdy ruch, ale wyważając go trzeba się kierować determinantą za życiem – oznajmił były minister obrony narodowej.

Na koniec felietonista Radia Maryja i TV Trwam złożył życzenia przed zbliżającymi się Świętami Wielkiejnocy.

– Chcę Państwu życzyć błogosławionych, dobrych, wesołych Świąt Wielkiej Nocy, ale przede wszystkim głębokiego zrozumienia, że Zmartwychwstanie Pańskie jest przesłaniem dla zmartwychwstania naszej odwagi, naszej świadomości, że naród polski ma przed sobą wielki czas, wielkie zobowiązani i wielkie zadania. Każdy z nas, czujący się świadomą cząstką narodu polskiego, powinien być dumny z tego, że mamy wielką szansę tworzyć niepodległą, Najjaśniejszą Rzeczpospolitą Polską – podsumował Antoni Macierewicz.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl