[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Przeciwnikiem totalnej opozycji nie jest PiS, ale Polska i polskość, czyli Kościół i wojsko

Odnoszę wrażenie, że totalna opozycja uważa, iż aby uzyskać pomoc z zewnątrz i władzę – trzeba jak najmocniej zniszczyć fundamenty polskości: Kościół w Polsce i polską armię – zaznaczył były szef MON Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” w Radiu Maryja i TV Trwam.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że głównym przeciwnikiem totalnej opozycji nie jest Prawo i Sprawiedliwość, ale Polska i polskość.

– Trudno inaczej zareagować na ten niesamowity atak, jaki ma miejsce na Kościół w Polsce, duchowieństwo i armię. Dwa filary polskości, dwa główne fundamenty, dzięki którym istniejemy jako państwo i utrzymujemy swoją narodową tożsamość. To, co dzieje się w związku z tzw. filmem, bo nie wiem, czy „film” jest właściwym słowem dla tej propagandowej szmiry „Kler”; to, co dzieje się w związku z Wojskami Obrony Terytorialnej, ale także postponowaniem wszelkich cech charakterystycznych i wartości, jakie niesie ze sobą polskie duchowieństwo i polski żołnierz, nie da się inaczej wytłumaczyć, jak tylko przekonaniem ludzi, którzy to robią, że zniszczenie duchowieństwa, Kościoła, polskiej armii jest niezbędnym elementem uzyskania wsparcia z zewnątrz, które ma tych ludzi utrzymać przy władzy bądź im ją przywrócić: aby uzyskać władzę trzeba jak najmocniej zniszczyć fundamenty polskości – mówił polityk.

Były szef Ministerstwa Obrony Narodowej powiedział także o rozprzestrzenieniu kłamstwa o tym, że w projekcie ustawy dotyczącej Wojsk Obrony Terytorialnej zawarty był projekt, by mogły one atakować ludność cywilną.

– Dzisiaj niebywały atak na WOT, gdy zażądano w Sejmie, by Wojska Obrony Terytorialnej zostały objęte zakazem ataku na ludność cywilną, potraktowano ich jak oddziały okupacyjne, oddziały sowieckie, oddziały wroga na polskim terytorium – formację, która wyrasta z narodu polskiego – podkreślił.

Felietonista Radia Maryja i TV Trwam przypomniał poświęcenie polskiego duchowieństwa, które straciło wielkich kapłanów za czasów okupacji hitlerowskiej oraz sowieckiej.

– Wystarczy przypomnieć wielkich polskich męczenników: ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, ks. abp. Kaczmarka i Baraniaka, księży, którzy walcząc przeciwko komunizmowi ponieśli śmierć, śmierć męczeńską, jak chociażby o. Gurgacz, ks. Kaczyński, blisko 3 tys. księży, którzy w istocie zostali wzięci jako alumni do karnych obozów wojskowych (…). Zamordowani przez komunistów ks. Niedzielak, ks. Zych, ks. Popiełuszko – atak na nich jest atakiem na Polskę i polskość. Dzisiaj musimy na to jasno, otwarcie odpowiedzieć. Oni poświęcili swoje życie, my bądźmy gotowi stanąć w ich obronie, bo tego potrzebuje dzisiaj Polska – akcentował Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj