fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o próbie wycofania Karty Praw Rodziny przez prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego: Owo stanowisko przypomina wydarzenia, gdy magnaci wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim zrezygnowali z niepodległości Polski

Pan prezydent bardzo jasno mówi, że chodzi po prostu o pieniądze, iż to właśnie ze względu na uzależnienie przez Norwegów możliwości korzystania z funduszu od przyjaznego stosunku do LGBT, konieczne jest wycofanie samorządowej Karty Praw Rodziny. Jako dla katolika, historyka i Polaka jest to dla mnie wstrząsające, dlatego bo owo stanowisko najlepiej przypomina wydarzenia z końca XVIII wieku, gdy magnaci wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim zrezygnowali z niepodległości Polski – powiedział Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Antoni Macierewicz odniósł się do zaproponowanej przez prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego propozycji wyrzeknięcia się samorządowej Karty Praw Rodziny, aby uzyskać tzw. fundusze norweskie.

– To szokująca sytuacja, zwłaszcza że jest to wniosek, jaki stawia pan Marcin Witko, który jest prezydentem miasta. Pan prezydent bardzo jasno mówi, że chodzi po prostu o pieniądze, iż to właśnie ze względu na uzależnienie przez Norwegów możliwości korzystania z funduszu od przyjaznego stosunku do LGBT, konieczne jest wycofanie samorządowej Karty Praw Rodziny. Jako dla katolika, historyka i Polaka jest to dla mnie wstrząsające, dlatego bo owo stanowisko najlepiej przypomina wydarzenia z końca XVIII wieku, gdy magnaci wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim zrezygnowali z niepodległości Polski – wskazał gość Radia Maryja.

To rzeczy będące w historii Polski symbolem zdrady narodowej i porzucenia wartości, które zawsze nam towarzyszyły, kształtując naszą tożsamość narodową, religijną, duchową – kontynuował.

– Nie mam wątpliwości, że członkowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosują jednoznacznie za utrzymaniem samorządowej Karty Praw Rodziny. Ci, którzy się tego wyrzekną, tym samym wyrzekają się członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości, bo nie można łączyć naszej tożsamości narodowej, niepodległościowej i wszystkich reform wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy ze sprzedajnością. Tak być nie może. My takich postaw nie będziemy akceptowali – powiedział były szef MON.

Polska jest pod nieprawdopodobną presją ze strony Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, żeby wyrzec się niepodległości w zakresie fundamentalnym, jakim jest stanowienie prawa w zamian za pieniądze – akcentował Antoni Macierewicz.

– Mamy do czynienia z próbą powiązania należnych nam pieniędzy z UE z obowiązkiem zrezygnowania z tego, że polski naród sam stanowi prawo i je kontroluje. Komisja Europejska chce, by to zostało przeniesione do Brukseli czy Berlina. Otóż sprawa Tomaszowa Mazowieckiego ma w tej materii niesłychanie istotne znaczenie jako pierwszy, gdyby do tego doszło, przykład tego, że są ludzie w Polsce pełniący istotne urzędy oraz zespoły radnych, którzy gotowi są sprzedać własną tożsamość narodową w zamian za obce pieniądze – stwierdził poseł.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Antoniego Macierewicza można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj