fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o obaleniu rządu J. Olszewskiego: Trzeba zwrócić uwagę na olbrzymią rolę nienawiści ze strony środowisk postkomunistycznych

Z perspektywy blisko 30 lat, patrząc na wydarzenia – także te, które dzisiaj mają miejsce – na pewno trzeba zwrócić uwagę na olbrzymią rolę nienawiści ze strony środowisk postkomunistycznych – mówił felietonie z cyklu Głos Polski Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu RP, były minister obrony narodowej.

Polityk przypomniał, że 7 lutego miała miejsce 2. rocznica śmierci Jana Olszewskiego. Jak podkreślał, to jeden z najwybitniejszych polskich polityków, mąż stanu i twórca współczesnego polskiego ruchu niepodległościowego.

– Wszyscy wiemy, jak wielki był dorobek rządu Jana Olszewskiego. W ciągu niecałych 6 miesięcy została zablokowana tzw. prywatyzacja, a w istocie grabież majątku polskiego, został przywrócony wzrost dochodu narodowego po jego zniszczeniu, uratowane zostało polskie rolnictwo – zwrócił uwagę Antoni Macierewicz.

Jak podkreślił, wspomniane dokonania były jedynie jednymi z wielu.

– Ciągle jest pytanie, dlaczego ten rząd upadł? Z perspektywy blisko 30 lat, patrząc na wydarzenia – także te, które dzisiaj mają miejsce – na pewno trzeba zwrócić uwagę na olbrzymią rolę nienawiści ze strony środowisk postkomunistycznych, reprezentowanych przez dużą część ówczesnych dziennikarzy – mówił poseł.

Za nimi – jak wskazał polityk – stał jednak Jerzy Urban, naczelny propagandzista czasów stanu wojennego.

– Człowiek, który był synonimem kłamstwa komunistycznego. Człowiek, który niszczył prawdę i niszczył pamięć o Polsce niepodległej. Ten człowiek stał się zapleczem ówczesnych dziennikarzy – zaznaczył Antoni Macierewicz.

Owi dziennikarze nadal obecni są w polskich mediach, nadal też kreują określoną, przekłamaną narrację polityczną.

– Dzisiaj znowu ich widzimy. Dzisiaj widzimy, jak protestują przeciwko podatkom. Ludzie, którzy naprawdę są bogaczami, bo przecież prywatne dziennikarstwo – jeśli chodzi o telewizję – to gigantyczne pieniądze– powiedział marszałek senior Sejmu.

Zdaniem polityka, sprzeciw tak bogatych ludzi na to, że ich podatki sfinansują walkę z COVID-19 i odbudowę polskiej tożsamości stanowi o ich bezczelności.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl