fot. M. Marek/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Nie zgodzimy się na Zielony Ład, na likwidację polskiej niepodległości, na zmianę Unii Europejskiej w państwo niemieckie

Nie zgodzimy się na Zielony Ład, który niszczy polską gospodarkę, nie zgodzimy się na likwidację polskiej niepodległości i nie zgodzimy się na zmianę Unii Europejskiej w państwo niemieckie. I to jest właśnie przesłanie, które daje nam szansę do optymistycznego spojrzenia na przyszłość – mówił w czwartkowym felietonie „Głos Polski” na antenie TV Trwam Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Jestem przekonany, iż bieżący rok rozpoczął się dobrze, mimo faktu, że znajdujemy się pod nieustanną medialną presją absolutnej katastrofy geopolitycznej, ideowej, moralnej – powiedział na wstępie swojego felietonu Antoni Macierewicz.

– Wydaje się, że wszystko się w Polsce i na całym świecie rozsypuje, że wali się na nas jakaś absolutna katastrofa. Oczywiście, jakiś sens tego jest, ale istotną jest próba takiego przygnębienia społeczeństwa polskiego, takiego przygnębienia każdego z nas, żebyśmy byli po prostu przerażeni, żeby nie było nas stać na zdefiniowanie sytuacji i żeby nie było nas stać na podjęcie działań, które dla nas samych, dla naszych rodzin – ale przede wszystkim także dla Polski – są najważniejsze. (…) Wystarczy spojrzeć na media społecznościowe, ale także na telewizję – nie ma innego przekazu, jak tylko zły przekaz. Od początku do końca są katastrofy, tragedie, wyłącznie złe rzeczy w tych największych mediach, które są polskojęzyczne, ale właściciele tych mediów to raczej są Polacy, a jeżeli Polacy – to o postsowieckiej i rosyjskiej orientacji – zwrócił uwagę polityk.  

W ocenie posła układ geopolityczny w rzeczywistości wyjaśnił się pozytywnie z polskiego punktu widzenia.

– Oczywiście, olbrzymim problemem jest to, że Rosja potwierdziła swoje dążenie do dominacji w całej Eurazji, ale równocześnie postawiono jej jasną granicę, że ta Eurazja to jest obszar, który nie przekracza na Zachód obecnej granicy Federacji Rosyjskiej i że nie obejmuje to Ukrainy, nie obejmuje to państw bałtyckich i że przede wszystkim (to najważniejsze z naszego punktu widzenia) nie obejmuje to Polski. W tej sprawie deklaracja strony amerykańskiej jest absolutnie jednoznaczna: nie będzie odmowy decyzji przystąpienia do NATO Gruzji, Ukrainy czy innych państw, nie będzie wycofania wojsk amerykańskich z Polski. (…) To jest niesłychanie istotne dla geopolitycznej definicji obecnej sytuacji – akcentował marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Tymczasem Unia Europejska – pod presją Niemiec – wyraźnie dąży ku przekształceniu się w jeden organizm państwowy.

– Staje się formacją będącą po prostu częścią Republiki Federalnej Niemiec. Rząd niemiecki zamierza przekształcić Unię Europejską w jedno państwo, de facto w państwo niemieckie – to przez obecnie rządzących w Europie jest aprobowane. Oczywiście, jest też wobec tego sprzeciw, ale obecny kierunek UE jest jasno zdefiniowany – tzw. Zielony Ład i panowanie niemieckie to są dwie podstawowe decyzje, które zostały podjęte i które chcą być kontynuowane – wskazał felietonista TV Trwam.

W sprawie próby zdominowania Unii Europejskiej przez Niemcy stanowisko Polski, polskiego rządu jest jasne – podkreślił były szef MON.

– Nie zgodzimy się na Zielony Ład, który niszczy polską gospodarkę, nie zgodzimy się na likwidację polskiej niepodległości i nie zgodzimy się na zmianę Unii Europejskiej w państwo niemieckie. I to jest właśnie przesłanie, które daje nam szansę do optymistycznego spojrzenia na przyszłość. Najważniejsze to jest mieć jasność kierunku działania, ale także mieć jasność kierunku pewnej struktury organizacyjnej, w której działamy. Najważniejsze, że pamiętamy, iż źródłem naszej siły są wartości chrześcijańskie, narodowe i niepodległościowe – zaznaczył Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl