fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Mamy do czynienia ze skoordynowaną politycznie ustrukturalizowaną akcją, w której lewica, element puczystowski, ubecki jest tylko narzędziem. Politycznym celem jest zniszczenie Polski

Miejmy świadomość, że mamy do czynienia ze skoordynowaną politycznie ustrukturalizowaną akcją, w której lewica, w której element puczystowski, w której element ubecki, który widzieliśmy także w tzw. liście generałów jest tylko narzędziem. Politycznym celem jest zniszczenie Polski. Dlatego pamiętajmy, że musimy być razem. Pamiętajmy, że niezbędna jest jedność wszystkich sił katolickich, prawicowych, narodowych i niepodległościowych – mówił poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam.

Antoni Macierewicz, odnosząc się do manifestujących na polskich ulicach, zwrócił uwagę na brutalność i niewiarygodność zachowań.

– To były wydarzenia dla wielu szokujące w swoim kształcie, związane z brutalnością, barbarzyństwem, wulgarnością, niesłychaną premedytacją i zimnym oraz przygotowanym dążeniem do zniszczenia polskości. W tym było to zaskakujące i szokujące dla wielu. Same te wydarzenia łatwo było przewidzieć – powiedział poseł.

Były minister obrony narodowej wspomniał ataki, manifestacje i protesty w Stanach Zjednoczonych oraz reakcję prezydenta Donalda Trumpa na takie zachowania.

– W Stanach Zjednoczonych różne grupy atakują kościoły, palą kościoły, atakują pomniki patriotyczne, miasta, ludzi, atakują wszystko, co prawicowe, patriotyczne i chrześcijańskie. Prezydent Donald Trump sobie z tym poradził. Musieliśmy być gotowi, że atak dotrze do Polski. Wydarzenia w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskiej wskazywały, że atak właśnie się zbliża. Dotknął nas niesłychanie boleśnie, dlatego że posługiwał się młodzieżą. Użyto młodzieży, która często sfrustrowana koronawirusem, zamkniętą przestrzenią, tym, że nie była w stanie spotykać się między sobą i wymieniać między sobą uwag, dyskutować, łączyć się czy wymieniać między sobą doświadczeń była bardzo podatna do użycia do takiego celu. Musimy mieć świadomość, że mamy do czynienia z wydarzeniami, które nie zakończyły się, dlatego że na ulicach jest mniej zamętu; nie zakończyły się, dlatego że powołano Radę koordynacyjną; nie zakończyły się, dlatego że pozornie zostało to uspokojone. Ta struktura organizacyjna powołana została już od dawna – zaznaczył polityk.

Marszałek senior Sejmu IX kadencji podkreślił, że wspomniana „struktura organizacyjna ma zaplecze polityczne w działaniach Komisji Europejskiej”.

– Zwłaszcza polityków Unii Europejskiej, których słyszymy tak często w Parlamencie Europejskim jak atakują w najgorszy, w najbardziej brutalny sposób Polskę, specjalnie nie przejmując się, że używają tych samych słów i tych samych pojęć, które były wobec Polski stosowane w czasie okupacji niemieckiej w 1939 i 1945 roku. Miejmy świadomość, że mamy do czynienia ze skoordynowaną politycznie ustrukturalizowaną akcją, w której lewica, w której element puczystowski, w której element ubecki, który widzieliśmy także w tzw. liście generałów jest tylko narzędziem. Politycznym celem jest zniszczenie Polski. Dlatego pamiętajmy, że musimy być razem. Pamiętajmy, że niezbędna jest jedność wszystkich sił: katolickich, prawicowych, narodowych i niepodległościowych. Jedność jest najważniejszym warunkiem przetrwania i zwycięstwa Polski – podsumował Antoni Macierewicz.         

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl