fot. mjr Robert Siemaszko/CO MON

A. Macierewicz deklaruje wsparcie MON-u dla ruchu proobronnego

Ruch proobronny jest i będzie wspierany przez Ministerstwo Obrony Narodowej; będziemy ukazywać wasz wysiłek – zadeklarował szef MON-u Antoni Macierewicz. Minister wziął udział w „Konferencji sprawozdawczo-planistycznej dotyczącej współpracy MON-u z organizacjami proobronnymi w 2016-2017 roku”. Spotkanie zorganizowało w Warszawie Biuro do Spraw Proobronnych.

Nie byłoby nowego kształtu wojsk obrony terytorialnej bez wysiłku organizacji proobronnych – podkreślił minister Antoni Macierewicz.

Bez waszego ruchu proobronnego, bez tego powszechnego pospolitego ruszenia w najlepszym tego słowa znaczeniu, a nie tym, które nadali później prześmiewcy, tego dążenia do głębokiej przemiany i odbudowy Wojska Polskiego, by nie było. Tworzycie naturalne zaplecze obrony terytorialnej, jako piątego rodzaju siłę zbrojną – wskazał minister.

Szef resortu obrony zwrócił też uwagę, że w działalności proobronnej nie ma miejsca na politykę. ,,Macie jedno zaangażowanie polityczne – to naród i Polska” – powiedział do zgromadzonych na sali organizacji.

Podczas konferencji zaprezentowano zasady ujednolicenia szkolenia organizacji proobronnych i zasady współdziałania ich z Siłami Zbrojnymi.

Ministerstwo Obrony Narodowej chce, aby zweryfikowane organizacje otrzymywały tzw. ,,paszporty do współpracy z Siłami Zbrojnymi”. Sprawdzane mają być umiejętności ochotników i same stowarzyszenia.

RIRM

drukuj