A. Macierewicz

fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o dezinformacji Rosjan ws. wraku Tu-154M: To niestety od początku była rosyjska pułapka

To niestety od początku była rosyjska pułapka. Ta dezinformacja była tak skonstruowana, iż wynikało z niej, że wspólnie polscy i rosyjscy prokuratorzy badali wrak i doszli do wniosku, że przyczyną tragedii był błąd ekipy załogi samolotu Tu154M. Jest to oczywiście kłamstwo podkreślił poseł Antoni Macierewicz w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Jak podawały w czwartek media, polscy śledczy uznali błąd pilotów za przyczynę katastrofy smoleńskiej. Okazało się jednak, że powyższa informacja była fake newsem, za które odpowiedzialne były rosyjskie służby specjalne.

To niestety od początku była rosyjska pułapka. Ta dezinformacja ukazała się już w środę wieczorem i ten tekst był tak skonstruowany, iż wynikało z niego, że wspólnie polscy i rosyjscy prokuratorzy badali wrak i doszli do wniosku, że przyczyną tragedii był błąd ekipy załogi samolotu. Jest to oczywiście kłamstwo, ale jak mówiłem pułapka była zastawiona od samego początku, a jej źródłem była próba uniknięcia realizacji uchwały Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy – powiedział były minister obrony narodowej.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że Rosjanie są teraz w trudnej sytuacji, ponieważ na skutek ich działań na Krymie – w związku ze zestrzeleniem samolotu MH17 – ZPRE wykluczyło ich możliwość głosowania.

Warunkiem powrotu ekipy rosyjskiej do głosowania jest m.in. właśnie zwrot wraku Tu154M do Polski. Dlatego tak ważne jest, aby zajmować jednoznaczne stanowisko i nie dawać się wciągać w takie pułapki. Proszę zwrócić uwagę, że komunikat ten został opublikowany nie tylko po rosyjsku, ale przede wszystkim po angielsku i poszedł do wszystkich światowych mediów po to, żeby udowodnić, że nie trzeba zwracać wraku, bo Polacy zgadzają się na rosyjską wersję wydarzeń – dodał przewodniczący Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem.

Całą rozmowę z udziałem posła Antoniego Macierewicza można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM

drukuj