fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o uchyleniu samorządowej Karty Praw Rodziny w Tomaszowie Mazowieckim: Czy można powiedzieć, że jeśli dowolne państwo jest skłonne zapłacić pieniądze, to my będziemy sprzedawali kolejne miasta, województwa i nasz kraj

Czy można powiedzieć, że dlatego iż Niemcy, Norwegia, Francja czy inne dowolne państwo jest skłonne zapłacić pieniądze, to my będziemy sprzedawali kolejne poszczególne miasta, województwa i nasz kraj? To jest dokładnie ten sam model, który doprowadził do zniszczenia Polski w XVIII wieku, Wtedy król Stanisław Poniatowski pisał do swojego bratanka dowodzącego wojskami polskimi, że trzeba się poddać Rosjanom, bo Katarzyna przyrzekła, że pokryje jego zadłużenia – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były szef MON, w felietonie z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam.

Antoni Macierewicz zwrócił uwagę na trwający w Polsce kryzys społeczny.

– Ostatnie nasze spotkania były pełne napięcia, nerwów, obawy o losy narodu polskiego, państwa polskiego. Kryzys ciągle trwa. Dzisiaj ma jeszcze bardziej dramatyczny kształt, niż to było tydzień temu. Wiąże się on ze sporem, jaki toczy się przede wszystkim wokół miejsca Polski w Europie i świecie, ale także kształtu Unii Europejskiej. Ta organizacja powstała jako porozumienie państw, które chciały i miały wspierać się gospodarczo. W ostatnich latach w coraz większym stopniu dąży się do tego, by przekształcała się ona w jednolity organizm polityczny, ideowy i gospodarczy – rozpoczął gość TV Trwam.

Zmierzają do tego największe państwa jak Francja i Niemcy – kontynuował.

– Głównym nośnikiem planu jest lewica i środowiska postkomunistyczne, które, w jakimś wymiarze z Kremla, rozpowszechniły się na Berlin, Paryż oraz inne europejskie stolice, a na pewno na Brukselę i Parlament Europejski, który składa się w większości z ludzi będących komunistami, chociaż odwołujących się przede wszystkim do ideologii LGBT. Wywodzi się ona wprost z ideologii komunistycznej. Ich najważniejszym politycznym postulatem jest wyeliminowanie wszystkich przeszkód zawartych w traktatach europejskich przeszkadzających w podporządkowaniu wszystkich państw, zwłaszcza Polski, jednolitemu kierowaniu z Brukseli – powiedział Antoni Macierewicz.

Polityk zaakcentował, że Bruksela próbuje narzucić Polsce przyjęcie ideologii komunistycznej.

– Tej samej, z której się wyzwoliliśmy w 1989 roku i wyszliśmy ku niepodległości po wyborach z 2015 roku. Teraz ma ona powrócić pod maską LGBT, by narzucić nam gospodarczy i ideologiczny ład marksistowski. Wszystko byłoby do przezwyciężenia, gdyby nie to, że niektóre środowiska wykorzystują to wewnątrz Polski do realizacji własnych interesów. Dramatycznym przykładem jest stanowisko pana prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, który chciał zmienić uchwałę dotyczącą samorządowej Karty Praw Rodziny, jaką miasto przyjęło pół roku temu. Prezydent zechciał ją wyeliminować, bo mówił, że dzięki temu Tomaszów Mazowiecki będzie mógł dostać pieniądze z funduszy norweskich, że jest to warunek postawiony przez Norwegów – mówił felietonista.

Chodzi o 40 milionów złotych. To olbrzymia suma, ale czy jest jakaś suma za niepodległość? – pytał były szef MON.

– Czy można powiedzieć, że dlatego iż Niemcy, Norwegia, Francja czy inne dowolne państwo jest skłonne zapłacić pieniądze, to my będziemy sprzedawali kolejne poszczególne miasta, województwa i nasz kraj? To jest dokładnie ten sam model, który doprowadził do zniszczenia Polski w XVIII wieku. Wtedy król Stanisław Poniatowski pisał do swojego bratanka dowodzącego wojskami polskimi, że trzeba się poddać Rosjanom, bo Katarzyna przyrzekła, że pokryje jego zadłużenia. Czy ten wzór wziął pan Marcin Witko, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego i chce sprzedać polską tożsamość, zrezygnować z chrześcijańskiej tożsamości i z polskiej niepodległości? – zaakcentował poseł.

W Tomaszowie Mazowieckim odbyło się wczoraj głosowanie w sprawie uchylenia samorządowej Karty Praw Rodziny.

– Uchylona została Karta Praw Rodziny gwarantująca polskiej rodzinie jej tożsamość katolicką, chrześcijańską i narodową. Za pieniądze ją sprzedano – podsumował Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj