[TYLKO U NAS] A. Macierewicz o protestach „Strajku Kobiet”: Tu nie chodzi tylko o obalenie rządu, ale o obalenie naszej cywilizacji

Tu chodzi nie tylko o obalenie rządu. Tu chodzi także wprost o obalenie naszej cywilizacji. W tym nie wszyscy muszą się orientować, przecież jesteśmy z naszymi dziećmi, z naszą młodzieżą, to jest zupełnie oczywiste, nawet wtedy, gdy jest oszukiwana i gdy się manipuluje jej emocjami czy też niepewnościami. Przez 30 lat polska młodzież była wychowywana w duchu apatriotycznym, areligijnym, aideowym i poza Wojskami Obrony Terytorialnej, poza środowiskami patriotycznymi, narodowymi, niepodległościowymi, pozostawiana sama sobie i tego teraz przeżywamy skutkipowiedział Antoni Macierewicz, wiceprezes PiS, marszałek senior Sejmu IX kadencji, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Spotkało się to z ostrym sprzeciwem środowisk proaborcyjnych. Przez Polskę przechodzą fale protestów, niektórzy domagają się obalenie wybranego w demokratycznych wyborach rządu.

Tu chodzi nie tylko o obalenie rządu. Tu chodzi także wprost o obalenie naszej cywilizacji. W tym nie wszyscy muszą się orientować, przecież jesteśmy z naszymi dziećmi, z naszą młodzieżą, to jest zupełnie oczywiste, nawet wtedy, gdy jest oszukiwana i gdy się manipuluje jej emocjami czy też niepewnościami. Przez 30 lat polska młodzież była wychowywana w duchu apatriotycznym, areligijnym, aideowym i poza Wojskami Obrony Terytorialnej, poza środowiskami patriotycznymi, narodowymi, niepodległościowymi, pozostawiana sama sobie i tego teraz przeżywamy skutki – powiedział Antoni Macierewicz.

Gość Radia Maryja zwrócił uwagę, że to centrum, które organizuje protesty w kraju, pojawiło się już jakiś czas temu. Widzieliśmy ich działania w Stanach Zjednoczonych, gdy burzono pomniki patriotyczne bohaterów amerykańskich, atakowano i wręcz palono kościoły.

Były już próby przygotowania ataku na Polskę, bo Polska jest najbardziej katolickim, patriotycznym krajem w Europie, który rozdziela dwa fronty tego ataku na współczesną cywilizację. Idące zarówno z laickich środowisk Unii Europejskiej, jak i ze strony rosyjskiej. Jest próba stworzenia nowego imperium, a ten atak jest tylko narzędziem, który ma zniszczyć najbardziej patriotyczny, najbardziej katolicki, najbardziej zakorzeniony w cywilizacji chrześcijańskiej zachodni naród, jakim jest naród polski – podkreślił polityk.

Były szef MON stwierdził, że obecność młodych ludzi na protestach to efekt tego, że po roku 1989 nie dokonaliśmy w uczelniach, w szkołach, w systemie wychowawczym zmian programowych.

Zmiany organizacyjne, których dokonała pani minister Zalewska są bardzo ważne i dobrze, że zostały dokonane, ale niestety nie starczyło czasu Zjednoczonej Prawicy i jakby świadomości, że to jest najważniejsze, żeby dokonać także zmian programowych, o które młodzież również prosiła. Gdy rozmawiałem (tworząc Wojska Obrony Terytorialnej ) z żołnierzami, z ludźmi, którzy się zgłaszali, z młodzieżą, ale również z ludźmi w średnim wieku, to oni jasno mówili: „Zgłaszamy się do formacji, bo to są formacje, które kontynuują patriotyczną tradycję i chrześcijańskie wartości, jakie nasi przodkowie położyli jako fundament naszej Ojczyzny. My tego szukamy”. Niestety tego w szkołach nie znajdowali […] Od wychowania młodzieży zależy, czy ten atak, z jakim mamy do czynienia, będzie skuteczny czy też się załamie – zaznaczył.

Antoni Macierewicz powiedział, że bardzo ważne są również działania systemowe.

Policja naprawdę ma obowiązek działać zgodnie z kodeksem karnym, zgodnie ze swoimi obowiązkami i regulaminami, a tymczasem wśród społeczeństwa jest wrażenie, że policja odwraca się czasami od obrony społeczeństwa i od obrony porządku i ładu społecznego, że nie reaguje w sposób skuteczny na ataki, z którymi mamy do czynienia. Tam, gdzie policja zachowuje się w sposób jednoznaczny, skuteczny, nieagresywny (w żadnym wypadku), ale broniący porządku społecznego, ładu i tego, co dla nas jest najważniejsze, tam nie dochodzi do najgorszej agresji – dodał.

Dziś protest proaborcyjny przybrał inną formę. Kobiety, jak i mężczyźni, wspierające tę inicjatywę nie pojawiali się w pracy. Poparcie dla tego typu działań można zaobserwować na uczelniach, ale również w szkołach średnich.

Nie mam wątpliwości, że w tej sprawie zainterweniuje pan minister Czarnek i to zupełnie jednoznacznie, dlatego że takich działań podejmować ludzie zarządzający – czy to rektorzy, czy dyrektorzy szkół – nie mają prawa. Nie mają prawa wspierania takiego typu politycznych, antyludzkich działań. Stopień agresywności, wulgarności, który jest używany przez kierowników, bo przecież nie przez szarych obywateli, którzy w tym uczestniczą, nie przez środowiska młodzieżowe (one są najwyżej do tego inspirowane), to się rodzi w centrach organizacyjnych. Tutaj charakterystyczny jest udział Antify, organizacji, która się w Polsce objawiła kilka lat temu, atakując Żołnierzy Niezłomnych, a w Stanach Zjednoczonych ze względu na swoje działania została przez pana prezydenta Trumpa po prostu zdelegalizowana jako organizacja terrorystyczna. Trzeba mieć tego świadomość, a służby policyjne i służby specjalne powinny na to zareagować, uniemożliwiając im działania w Polsce  – wyjaśnił marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Całą rozmowę z Antonim Macierewiczem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

 

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl