PAP/Paweł Supernak

Ogólnopolski strajk przeciwko życiu

W całej Polsce trwają protesty po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł o niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej. W środę odbył się ogólnopolski strajk.

Lewica ogłosiła ogólnopolski strajk na środę. To kolejny etap protestów przeciw rozszerzeniu prawnej ochrony życia przez Trybunał Konstytucyjny.

Niektóre uczelnie wyższe, m.in. Uniwersytet Warszawski, ogłosiły nawet godziny rektorskie. W tym czasie na ulicach wielu miast po raz kolejny pojawili się protestujący, m.in. przed budynkiem PAST-y w Warszawie, gdzie znajduje się siedziba Instytutu Ordo Iuris.

Protesty stają się coraz bardziej wulgarne i agresywne. Zwolennicy aborcji zaatakowali osoby broniące kościoła przy ulicy Fredry w Poznaniu. W efekcie jeden z obrońców kościoła został ugodzony nożem. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawa została zgłoszona na policję.

– Policjanci cały czas działają nad sprawą, zabezpieczają każdy monitoring i poszukują świadków zdarzenia – oznajmił podkom. Piotr Garstka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Z kolei w Myśliborzu, w okolicy stacji benzynowej, doszło do pobicia księdza. Protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego weszli na stację ze świecami i zniczami. Będący na stacji paliw ksiądz upomniał protestujących, a to wywołało falę agresji.

Kuria szczecińsko-kamieńska informuje, że sprawę analizują już prawnicy. Pobicie księdza zostanie zgłoszone na policję. Tymczasem niemieckie bojówki anarchistyczne, tzw. Antifa, zmierzają do Polski na zaproszenie lewicy. Taką informację potwierdziła poseł PiS Anna Siarkowska.

– Podobno środowiska anarchistyczne – tzw. Antifa niemiecka – przyjechały już do Polski i szykują się na najbliższe dni. Chcą przeprowadzać tutaj rozróby znane nam z Europy Zachodniej. Ja mam nadzieję, że polskie służby wiedzą i będą temu skutecznie przeciwdziałać – powiedziała Anna Siarkowska.

W odpowiedzi insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji, zapewnił, że sprawa jest na bieżąco monitorowana.

– My cały czas monitorujemy sytuację, cały czas obserwujemy to, co się dzieje – oświadczył insp. Mariusz Ciarka.

Także Straż Narodowa będzie bronić kościołów i miejsc kultu religijnego. Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”, podkreślił, że narodowcy są wyposażeni w różańce, własne ręce i gaz łzawiący.

TV Trwam News

drukuj