PAP/Paweł Supernak

Protesty ws. wyroku TK okazją dla PO i lewicy do zaprezentowania swoich postulatów ideologicznych

Duże nadzieje z trwającymi protestami wiąże skrajna lewica, który formuje równie skrajne postulaty polityczne: całkowita legalizacja aborcji, edukacja seksualna w szkołach, dymisja rządu. Także Platforma Obywatelska wykonuje ostry skręt w lewo i podnosi znaczą cześć skrajnych lewicowych postulatów.

Wobec tak masowych protestów pojawiają się kolejne pytania o potencjalny plan polityczny inspiratorów. Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet powiedziała wprost.

– Chcemy pełni praw kobiet. Czyli chcemy legalnej aborcji. Chcemy edukacji seksualnej. Chcemy antykoncepcji. (…) Chcemy świeckiego państwa, które przestanie finansowania kościoła z budżetu i WY….. z religią ze szkół. Chcemy dymisji rządu i powołujemy radę konsultacyjną – wyjaśniła Marta Lempart.   

To pokazuje, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego jest tylko pretekstem do licznych protestów, które mają inny cel niż tzw. prawa kobiet – zaznaczył historyk prof. Grzegorz Kucharczyk.

– Mamy cały szereg zestawów takich ideologicznych postulatów, które są najważniejszymi postulatami Lewicy czy tzw. Nowej Lewicy. Orzeczenie TK jest tylko pretekstem – dodał.

Chodzi o destabilizację władzy czy nawet zniszczenie Polski – zaznaczył wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Wy w tej chwili w imię własnych interesów, małych brudnych interesów, interesów Nowaka, wy w imię tych interesów rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami. Wy, wzywając do demonstracji, powodujecie tego rodzaje niebezpieczeństwa i odpowiecie za to – podkreślił.

Dziś odnotowano 18 820 nowych zakażeń koronawirudem. Zmarło 236 osób. Lewicową strategię popiera lider PO Borys Budka.

– Gwarancją poszanowania praw kobiet w Polsce i poszanowanie podstawowych praw obywatelskich jest odejście tej władzy – stwierdził Borys Budka.

Protestujący wiedzą, czego oczekują. PO deklaruje, że zna te hasła.

– Trzeba je wcielić w życie – zapowiedział Jan Grabiec, rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Protestom towarzyszy potężna dezinformacja dotycząca skutków wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Manipulacjom ulega wielu młodych ludzi. Inżynierowie tej zbiorowej histerii zrobią wszystko, by użyć ich do politycznej walki –  mówił adwokat mec. Jacek Figurski.

– Trafiła się okazja zagospodarować tę grupę elektoratu, jaką jest młodzież i to jest bardzo smutne, a przede wszystkim bardzo niebezpieczne, bo bardzo źle rokuje na przyszłość, że tę grupę zagospodarowuje skrajna lewica – akcentował mec. Jacek Figurski.

Warto zauważyć, że realizują konkretne scenariusze i uruchamiają określone środki. Bartosz Kramek, członek rady Fundacji Otwarty Dialog i mąż deportowanej z Polski Ludmiły Kozłowskiej, rozpisał to w 2017 r., w 16 punktach w swoim planie destabilizacji kraju.

– Ta walka dopiero się zaczyna. Nie wiemy, ile potrwa, ale nie możemy ustąpić. Być może stanowczość podejmowanych działań zmusi PiS do odstąpienia; być może koniec kryzysu zostanie osiągnięty w wyniku negocjacji z rządem czy grupą renegatów z PiS. Być może dojdzie do samorozwiązania Sejmu i przyspieszonych wyborów – napisał Bartosz Kramek.

Manifestacje wspiera wiele organizacji pozarządowych najczęściej finansowanych przez międzynarodowe fundacje. Protesty wpierają politycy  samorządowi PO i Lewicy.

TV Trwam News

drukuj