[TYLKO U NAS] E. Luty o Narodowym Kongresie Kobiet: Bóg, Honor i Ojczyzna to oś, która nas spaja

Wierne hasłu „Bóg, Honor i Ojczyzna” – takimi słowami rozpoczyna się deklaracja Narodowego Kongresu Kobiet, który odbędzie się 12 maja w Warszawie. To oś, która nas spaja, naszemu sercu bliskie są wartości jak rodzina, życie i patriotyzm. Inicjatywa zrodziła się z niezgody na nazywanie lewicowego „Kongresu Kobiet” głosem wszystkich kobiet – wskazała  Edyta Agnieszka Luty z Narodowej Organizacji Kobiet w rozmowie z portalem Radia Maryja. 

Trwają zapisy na Narodowy Kongres Kobiet, który odbędzie się 12 maja w Sejmie RP [więcej]. Edyta Agnieszka Luty podkreśliła, że będzie to spotkanie kobiet, które przede wszystkim opowiadają się za cywilizacją życia.

– Rodzina, życie, patriotyzm – to wartości, które są dla nas ważne, bliskie naszemu sercu. Cała inicjatywa zrodziła się z niezgody np. na to, by nazywać lewicowy „Kongres Kobiet” – głosem wszystkich kobiet. To nie jest głos ani mój, ani moich przyjaciółek, ani mojej mamy – to nie jest głos żadnej z kobiet, które znam. Musimy wyjść do innych i pokazać, co my myślimy – zaznaczyła rozmówca Radia Maryja.

Jakie są postulaty Narodowego Kongresu Kobiet, z którymi organizatorzy chcą wyjść do społeczeństwa?

– 100 proc. ochrona życia, wsparcie małżeństwa i przeciwdziałanie temu, co teraz się dzieje, czyli pladze rozwodów; promocja odpowiedzialności, bo nawet jeśli do takiej tragedii jak rozwód dojdzie, to nie może być targowania się przy pomocy dzieci. Mamy 2 mln osób na emigracji, setki tysięcy osób na Kresach, więc chcemy docenić i wspierać kobiety, które dbają o zachowanie polskości na tamtych terenach. Ważne jest też pokazanie przywiązania do katolickiej tradycji naszego narodu. O tym może się nie mówi, krzyczy się: „świeckie państwo!”. Nasze państwo jest świeckie, mamy rozdział władzy kościelnej od państwowej, natomiast Polska to kraj, gdzie jest 90 proc. katolików i są wartości, którymi żyjemy jako naród. Nie możemy pozwalać na to, żeby postulaty małej skrajnej lewicowej grupy były traktowane jako priorytet (…). Chcemy promować dobre wzorce w kulturze i wyrazić niezgodę na wulgarność, która wybrzmiewa nawet w środowiskach prawicowych. Wydaje mi się, że niektórzy opuścili barykadę walki z pornografią, walki z tym, żeby na ulicy nie atakowały nas reklamy, które de facto używają kobiet jako przedmiotów – akcentowała.

Spotkanie rozpocznie się po godz. 10.00 i będzie składało się z trzech paneli. Pierwszy to „Matka – Polka kobietą sukcesu”.

Do tego panelu zmobilizowała nas red. Michalik, która bezczelnie stwierdziła, że bycie mamą piątki dzieci to nie jest żadne osiągnięcie (…). W tej części treści będą prezentować m.in. Kaja Godek czy Jagna Leśniowska, które są bardzo wykształconymi osobami, wielodzietnymi mamami, ale mają też sukcesy zawodowe. Trudno jest to osiągnąć będąc samemu, ważne jest wsparcie rodziny. Obie płcie powinny ze sobą współdziałać, a nie walczyć. Drugi panel toKobieta zorganizowana”. W tej części będą wypowiadać się panie działające w różnych organizacjach na rzecz dobra i polepszenia sytuacji w naszym społeczeństwie w różnych obszarach. Podczas trzeciej części – „Bohaterka walki o sprawę” – będziemy prezentować osoby, które walczą o konkretne zagadnienia. Wystąpi np. mecenas Magdalena Wilk, znana z walki w sądach rodzinnych. Będzie wypowiadała się w kwestii odpowiedzialności, uciekania od zobowiązań wobec rodziny i przeciwdziałania rozpadowi małżeństw – poinformowała  Edyta Agnieszka Luty.

Serdecznie zapraszam wszystkie Panie, którym bliskie są nasze wartości: wartości narodowe, wartości katolickie – zachęciła rozmówca Radia Maryja.

– Przyjdźmy, spotkajmy się, pokażmy, że to jest nasz głos. Możemy tworzyć coś, co będzie zauważane. Głos wynaturzonych feministek nie będzie pokazywany jako nasz głos. Jest to ważne nie tylko dla nas, ale i dla przyszłych pokoleń. Jeżeli teraz małe dziewczynki naoglądają się w telewizji, że feministki to wzorzec, do którego należy dążyć, to takie urosną. Natomiast, jeśli zadziałamy – a wierzę w to, bo jest nas naprawdę dużo – i pokażemy, że Polska chce być Bogiem silna, chce tradycyjnych wartości, to mamy bardzo duże szanse, żeby wygrać – podkreśliła  Edyta Agnieszka Luty z Narodowej Organizacji Kobiet.

Monika Bilska/RIRM

 

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl