[TYLKO U NAS] A. Jaworski: Bez przywiązania do naszych narodowych wartości nie byłoby wcześniej największego w Warszawie marszu w obronie TV Trwam

Jeżeli chcemy coś zostawić na przyszłość, to powinniśmy zaangażować się w przywrócenie korony zamkniętej, która symbolizuje pełną suwerenność oraz krzyża będącego znakiem naszej tradycji i wiary. […] Bez przywiązania do naszych narodowych wartości nie byłoby wcześniej największego w Warszawie marszu w obronie Telewizji Trwam zaznaczył w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” Andrzej Jaworski, członek Stowarzyszenia myGdańsk.

W związku ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości ruszyła na terenie całego kraju społeczna inicjatywa pod nazwą „Przywracamy krzyż w koronie godła Polski”. Jak podkreślił na antenie Radia Maryja inicjator tej akcji Andrzej Jaworski, ma to być idea jednocząca wszystkich Polaków.

Ma nas jednoczyć w tym szczególnym dla nas czasie stulecia niepodległości, które pokazało, jak ważne są dla nas nasze barwy i znaki narodowe. A należą do nich nasze godło czy herb Rzeczypospolitej. Bez takiego właśnie przywiązania do narodowych wartości nie byłoby wcześniej największego w Warszawie marszu w obronie Telewizji Trwam. Jeżeli chcemy coś zostawić na przyszłość i mieć realny wpływ na zmiany, to powinniśmy zaangażować się w przywrócenie korony zamkniętej, która symbolizuje pełną suwerenność oraz krzyża będącego znakiem naszej tradycji i wiary – powiedział były poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Członek Stowarzyszenia myGdańsk zwrócił uwagę, że biały orzeł w zamkniętej koronie z krzyżem ma w polskiej tradycji niezwykły wymiar historyczny.

To był ten znak, który przetrwał wszystkie zawieruchy na naszych ziemiach. Chcemy na tych spotkaniach mówić, dlaczego do tego doszło; co było jej przyczyną i przypomnieć, że większość społeczeństwa niedługo po 1918 roku nie godziła się, aby zmienić wzór naszego herbu. Warto jest więc wracać do tych dobrych tradycji. Tym bardziej, że dziś, kiedy widzimy jakiekolwiek patriotyczne uroczystości, to wiele osób oprócz tego, że niesie ze sobą białoczerwone flagi ma na swoich koszulkach również symbol orła w zamkniętej koronie z krzyżem – dodał rozmówca.

Pierwsze spotkanie w ramach akcji „Przywracamy krzyż w koronie godła Polski” odbędzie się w poniedziałek w Sali BHP w Gdańsku o godzinie 18:00. Kolejne planowane jest w Zakopanem.

Całość rozmowy z udziałem Andrzeja Jaworskiego w programie „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj