[TYLKO U NAS] A. Jaworski: PO rozpoczęła próbę zamknięcia Radia Maryja i TV Trwam

Jest to dowód rozpoczęcia przez Platformę Obywatelską próby zamknięcia TV Trwam i Radia Maryja, czego nie mogą zrobić bez wyeliminowania osoby o. Tadeusza Rydzyka CSsR – podkreślił Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II, podczas dzisiejszych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja odnosząc się do ataku Platformy Obywatelskiej na Dyrektora katolickiej rozgłośni.

Politycy Platformy Obywatelskiej umieścili wizerunek o. Tadeusza Rydzyka CSsR na ruchomym billboardzie insynuując, że Dyrektor Radia Maryja wziął 94 mln zł z państwowych dotacji. Andrzej Jaworski zaapelował, aby Polacy wspólnie odpowiedzieli na atak wymierzony w o. Tadeusza Rydzyka CSsR [więcej]. 

– Wiemy doskonale, że Ojciec Tadeusz Rydzyk nie wziął nie tylko 94 mln zł dotacji, ale nie wziął nawet złotówki. Jest to kłamstwo, według mnie przestępstwo, za które osoby, które to robią, powinny być ścigane, bo ono ma także doprowadzić do eliminacji Ojca Dyrektora z przestrzeni publicznej i ma przeszkodzić w realizacji jego misji – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II jest przekonany, że ta sytuacja nie jest przypadkowa. Zaznaczył, iż Platforma Obywatelska – wykorzystując swoje zagraniczne kontakty i przychylnych sobie dziennikarzy z libertyńskich redakcji – chce doprowadzić do likwidacji Radia Maryja i TV Trwam.

– To nie jest przypadek, że pierwszym etapem ma być likwidacja o. Dyrektora Tadeusza Rydzyka. Ten świetnie zorganizowany atak jest odwetem za to, że Ojciec Dyrektor bardzo mocno broni i szerzy wartości katolickie, umacnia patriotyzm, ochronę życia, sprzeciwia się eutanazji, gender oraz bardzo mocno mówi o zdrowej rodzinie. To są rzeczy, na które ta ekipa (PO-red.) nie może patrzeć, nie godziła się z tym, za wszelką cenę próbowała wprowadzić rozwiązania libertyńskie, genderowe, i która doskonale wie, że Radio Maryja i TV Trwam są głównym zagrożeniem do tego, aby Polska przestała być państwem katolickim, chrześcijańskim, żeby doszło do gwałtownych zmian w świadomości obywateli, jaki mamy w zlaicyzowanej czy ateistycznej Europie Zachodniej – akcentował Andrzej Jaworski.

Gość „Aktualności dnia” wskazał, że te „perfidne kłamstwa mają wprowadzić zamęt i doprowadzić, najpierw do psychicznego, a może też fizycznego linczu na Ojcze Dyrektorze”.

– Były przypadki w ostatnich latach, że ludzie z tych środowisk nawoływali czy publikowali informacje, że Ojca Tadeusza należy zlikwidować – przypomniał przewodniczący.

Andrzej Jaworski zwrócił uwagę, że m.in. na stronie Platformy Obywatelskiej i twittach ich polityków pojawia się hasło „biznesmen Rydzyk”. Ta zbitka ma pokazać, że jest to osoba, która dba tylko i wyłącznie o siebie – mówił gość katolickiej rozgłośni.

– Co to za biznesmen, który nie tylko nie ma nic swojego, ale który wręcz wszystko, co robi, robi dla innych. Czy którykolwiek biznesmen buduje sanktuarium? Czy którykolwiek biznesmen buduje Kaplicę Pamięci Polaków ratujących Żydów? Czy którykolwiek biznesmen organizuje wyższe szkoły, w których uczy młodych ludzi nie tylko wiedzy potrzebnej do tego, aby w przyszłości sprawować różnego rodzaju funkcje i pracować na rzecz kraju, ale uczy także patriotyzmu? Czy ten atak nie jest powodowany za to, że Ojciec Dyrektor chce zorganizować geotermię, aby mieszkańcy Torunia mogli mniej płacić za ciepła wodę? Czy ten atak nie jest za to, że chce doprowadzić do leczenia osób chorych i starszych poprzez zdrowotne właściwości geotermii? – pytał Andrzej Jaworski.

Przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II zauważył również, że kiedy jakiekolwiek medium otrzymuje pieniądze na reklamę czy przedsięwzięcia, to nie pojawia się informacja, że np. właściciel Polsatu wziął pieniądze na reklamę, tylko że za te pieniądze zostało coś zrealizowane. Nie ma ataków w konkretnego redaktora czy prezesa – poinformował.

– Jest to dowód rozpoczęcia przez Platformę próby zamknięcia TV Trwam i Radia Maryja, czego nie mogą zrobić bez wyeliminowania osoby Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka CSsR. Dlatego ten apel, żebyśmy jako Rodzina Radia Maryja, Polacy, patrioci zmobilizowali się przeciwko temu bezczelnemu kłamstwu, próbie pogrążenia osoby, która wiele dobrego zrobiła dla Polski i Polaków oraz postawienia się po stronie prawa – wysyłania zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do Prokuratury Generalnej czy Ministerstwa Sprawiedliwości. Pokażmy jedność, solidarność, aby do takich sytuacji w Polsce nie dochodziło i żeby zwyciężyła prawda – podkreślił gość Radia Maryja.

Cała rozmowa z Andrzejem Jaworskim z „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

 

RIRM

drukuj