fot. PAP/Radek Pietruszka

[TYLKO U NAS] A. Bujara: PO już zapowiedziała, że zlikwiduje wolne od handlu niedziele

Niedziele wolne od handlu są zagrożone. Nie daj Boże, jakby się okazało, że Platforma Obywatelska powróci do władzy, bo już zapowiedziała, że wprowadzi niedziele handlowe, a więc niedziele wolne od handlu poszłyby do koszazaznaczył w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Alfred Bujara, przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”.

Jakie rezultaty odnotowało wprowadzenie wolnych od handlu niedziel?

Wzrost sprzedaży detalicznej – o 7,4 proc. Zyskały również małe sklepiki, bo ich wzrost jest o ok. 10 proc. Jest wiele innych ekonomicznych przesłanek, które wskazują, że ten ruch był jak najbardziej na „plus”. Wolne niedziele dają dobre skutki dla gospodarki. Dzięki temu zyskała również gastronomia. Ustaje również tendencja spadkowa małych sklepików – wskazał gość Radia Maryja.

Pracownicy nie zostali zwolnieni, a pamiętamy, jak wiele o tym mówiła opozycja. Co więcej, brakuje rąk do pracy. Pracownicy cieszą się wolnymi niedzielami – dodał Alfred Bujara.

Nie wyobrażam sobie, abyśmy mogli utracić wolne od handlu niedziele; one regulują kwestię odpoczynku i spędzania czasu z rodziną osób, które w handlu pracują – podkreślił przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność”.

Mam gorącą prośbę do Rodziny Radia Maryja, do wszystkich osób, którym leży na sercu wolna niedziela od handlu, przekazujmy wszystkim informację, że jest partia opozycyjna – Platforma Obywatelska – która nie chce, aby niedziele były wolne od handlu. W handlu pracuje 1,2 mln osób. Dojdźmy do jak największej liczby pracowników, by uświadomić im, że jeśli PO wyga wybory, to mogą chodzić do pracy także w niedzielę – zaznaczył Alfred Bujara.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Alfreda Bujary można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl