[TYLKO U NAS] A. Bielan: Gdyby Grzegorz Schetyna spełnił swoje zapowiedzi odwetu politycznego, byłby to koniec demokracji

Mam nadzieję, że Grzegorz Schetyna nigdy nie będzie premierem. Ale rzeczywiście coś, co napędza polityków PO to jest taka polityczna vendetta. Grzegorz Schetyna wielokrotnie zapowiadał, że będzie nas wsadzał do więzień. Gdyby tak było, to byłby koniec demokracji – powiedział w sobotnim „Polskim punkcie widzenia” na antenie Telewizji Trwam wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

W sobotę politycy Zjednoczonej Prawicy odbyli ponad 200 spotkań ze swoimi wyborcami, przedstawiając założenia przed wyborami do PE. To część strategii obozu rządzącego na dotarcie do elektoratu.

– Nie jesteśmy kochani przez media liberalne, które wciąż w Polsce dominują, więc najlepszym sposobem, by przebić się do naszych wyborców z naszymi postulatami, są spotkania bezpośrednie. Stąd też zalecenie, żeby wszyscy nasi parlamentarzyści intensywnie pracowali z ludźmi, spotykali się z nimi bezpośrednio i tłumaczyli, jaka jest nasza wizja – wskazał wicemarszałek Senatu.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jasno wskazał, że przegrana Zjednoczonej Prawicy może zatrzymać dobrą zmianę.

– Wybory do PE są bardzo ważne, bo będziemy współdecydować o kierunku rozwoju UE. Wiemy, że ostatnia kadencja była szeregiem kryzysów – migracyjnego, strefy euro. Głos Polski powinien być w PE słyszany. Warto też, żebyśmy nie mieli w PE parlamentarzystów, którzy głosują za sankcjami dla Polski – podkreślił Adam Bielan.

Bruksela, wbrew pozorom, nie jest wielką kochającą się rodziną – zaznaczył wicemarszałek Senatu.

– Chcielibyśmy mieć takich europosłów, którzy będą twardo zabiegać o nasz interes narodowy, bo wbrew temu, co nam tłumaczono, UE nie jest jedną wielką rodziną, gdzie wszyscy bezinteresownie sobie pomagają. Warto, żeby w PE byli europosłowie, którzy wiedzą, jaki jest interes narodowy Polski – powiedział.

W weekend obyła się także konwencja Platformy Obywatelskiej, podczas której Grzegorz Schetyna zapowiedział, że będzie rozliczał polityków PiS-u.

– Mam nadzieję, że Grzegorz Schetyna nigdy nie będzie premierem. Ale rzeczywiście coś, co napędza polityków PO, to jest taka polityczna vendetta. Grzegorz Schetyna wielokrotnie zapowiadał, że będzie nas wsadzał do więzień. Gdyby tak było, to byłby koniec demokracji – zaznaczył Adam Bielan.

RIRM

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl