PiS proponuje zmiany w regulaminie Sejmu

W najbliższych dniach politycy Prawa i Sprawiedliwości będą się zastanawiać nad ewentualnymi zmianami w regulaminie Sejmu – zapowiedziała wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Miałyby one utrudnić takie działania posłów, które uniemożliwiają pracę parlamentu.

Poseł PiS-u Jacek Sasin mówi, że z okupacji Sejmu muszą zostać wyciągnięte konsekwencje.

– Jesteśmy wstrzemięźliwi w karaniu, co pokazał pan marszałek przez ostatnich kilka tygodni, kiedy trwała okupacja sali sejmowej, ale absolutnie  ta sprawa nie może rozejść się po kościach. Muszą zostać wyciągnięte konsekwencje, ponieważ poczucie bezkarności będzie powodowało, że tego typu próby nielegalnego zatrzymywania prac parlamentu, okupacji sali sejmowej, mogą się powtarzać – podkreśla Jacek Sasin.

Szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował w piątek, że w związku z protestem PiS rozważa zwiększenie kar finansowych za m.in. okupowanie mównicy sejmowej.

Według niego, projekt zmian w Regulaminie Sejmu ma być przedstawiony prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu Prezydium Sejmu.

W czwartek Platforma Obywatelska zawiesiła trwający od 16 grudnia protest, a jej posłowie po blisko miesiącu opuścili salę obrad.

RIRM

drukuj