TV Trwam ogląda już ponad 9,5 mln widzów

Ponad 9,5 miliona widzów ogląda TV Trwam – wynika z najnowszego badania europejskiego instytutu mediów i analiz z listopada 2015 roku. Ponad 67 proc. z tych osób włącza stację codziennie, prawie codziennie lub kilka razy w tygodniu.

Programy informacyjne, publicystyczne, tematyczne, skierowane zarówno do widzów dorosłych, jak i do dzieci i młodzieży. TV Trwam od lat dociera do domów Polaków – od niespełna dwóch za pomocą naziemnej telewizji cyfrowej. Badania oglądalności pokazują, że zapotrzebowanie na telewizję trwam jest ogromne.

– Telewizja Trwam jest z całą pewnością alternatywą dla lewicowo-liberalnych mediów. I jak widać, Polacy potrzebują innego spojrzenia niż to, co jest obecnie, można powiedzieć „powszechnie” obowiązujące – ocenia dr Artur Mamcarz-Plisiecki, medioznawca.

TV Trwam jest najchętniej oglądana porą wieczorową – od godziny 20:00 do 24:00. Taką deklarację złożyło 63,5 procent badanych. Połowa respondentów oglądała TV Trwam w godzinach 16:00 do 18:00. Stacja jest chętnie włączana także w godzinach 8:00 do 12:00.

– Jest bardzo duże zapotrzebowanie na taką telewizję, jaką jest TV Trwam, i te masowe protesty, miliony podpisów, setki marszów, które były w obronie TV Trwam i przede wszystkim tego, by znalazła swoje miejsce na multipleksie pokazuje, że ta TV ma swoich wiernych widzów – podkreśla Jan Maria Jackowski, senator PiS.

Miejsce na multipleksie, jak zaznacza poseł Barbara Bubula, znacznie zwiększyło zasięg Telewizji Trwam.

– Każdy, bez pośredników, może z tej telewizji skorzystać. Myślę, że tak właśnie się stało w stosunku do tych, którzy mają tylko naziemną telewizję. Oni tam bardzo łatwo mogą natrafić na TV Trwam – wskazuje poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Widzowie doceniają wysoki poziom serwisów informacyjnych. Mogą usłyszeć wiadomości często przemilczane przez media lewicowo-liberalne.

– Wystarczy oglądać serwis TV Trwam i wiadomości w TVP, które się kończą po 10 minutach, a potem jest już jakaś „opowieść”, „narracja” – mam nadzieję, że to się będzie też zmieniało. Natomiast TV Trwam mimo, że nie ma tylu korespondentów, tylu środków i możliwości, wnika w problemy kraju – ocenia red. Wojciech Reszczyński, dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Do tego, jak dodaje redaktor, TV Trwam dociera do problemów mieszkańców małych miejscowości czy wsi. Dlatego wysoka oglądalność została odnotowana w każdym przedziale wiekowym – najwyższa wśród osób w wieku od 25 do 49 lat. To ponad 2 miliony 800 tysięcy widzów.

4 – 14 lat – 702 184 widzów

15 – 24 lata – 702 184 widzów

25 – 49 lat – 2 808 737 widzów

50 – 64 lata – 2 586 994 widzów

65+ – 2 734 823 widzów

Dane pokazują, że telewizja Trwam stała się źródłem informacji dla młodzieży.

– Zadaje się kłam stereotypowi, który mówi, że ta telewizja spotyka się przede wszystkim z zainteresowaniem widzów starszych – zauważa dr Hanna Karp, medioznawca.

Dzięki TV Trwam Polacy pozostają w trwałej łączności z ojcem świętym Franciszkiem. W ramówce znajdują się także liczne programu publicystyczne, takie jak Rozmowy niedokończone czy Polski punkt widzenia. TV Trwam pamięta także o najmłodszych – czego przykładem są wieczorne modlitwy dzieci. Najmłodsi odbiorcy TV Trwam chętnie dzwonią do studia powierzając Matce Bożej swoje intencje, uczestniczą w audycji Kropelka radości. TV Trwam nie zapomina też o młodzieży, udostępniając m.in. program Westerplatte młodych.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj