fot. https://pixabay.com/

Turcja: zatrzymano 110 osób podejrzanych o związki z bojownikami kurdyjskimi

Policja zatrzymała 110 osób, które są podejrzane o związki z kurdyjskimi bojownikami – podała dziś agencja Reutera, powołując się na źródła policyjne.

Do zatrzymań doszło głównie w Diyarbakir, mieście na południowym wschodzie kraju, położonym nad Tygrysem i uważanym za nieoficjalną stolicę północnego Kurdystanu. Zatrzymani podejrzani są o związki ze zdelegalizowaną separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu.

Prokurdyjski poseł, Tayip Temel, twierdził, że wśród zatrzymanych są politycy i dziennikarze, a samo aresztowanie uznał za element kampanii toczącej się przed planowanymi na 14 maja wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi.

„W przededniu wyborów, lękając się utraty władzy, znów wszczęli fale zatrzymań” – napisał Tayip Temel, poseł Ludowej Partii Demokratycznej, na Twitterze.

Dodał, że wśród zatrzymanych we wtorkowy poranek są dziesiątki polityków, łącznie z najważniejszymi członkami jego partii, dziennikarze, artyści i prawnicy.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl