fot. PAP

Policja apeluje do kierowców o ostrożność

Wielu z nas w te święta odwiedza rodziny. Wiąże się to czasem z pokonaniem setek kilometrów. Na drogach już powoli zaczyna robić się tłoczno. Policjanci apelują do kierowców o ostrożność i rozwagę.

Jak co roku w okresie świąt na drogach będzie więcej policyjnych patroli. Kierowcy powinni brać pod uwagę nieoznakowane radiowozy. Funkcjonariusze kontrolować będą m.in. prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia dzieci.

Podinspektor Violetta Dąbrowska, z biura prasowego komendy miejskiej w Toruniu, zwraca uwagę na użytkowników jednośladów, których jest coraz więcej gdyż sprzyja temu dobra pogoda. Zwraca także uwagę żeby za kierownicę siadać wypoczętym i w miarę możliwości robić przerwy w podróży.

Na drogach pojawiły się rowery, motocykle i motorowery. W związku z tym apeluję do wszystkich kierowców, żeby sprawdzali wsteczne lusterka. Pamiętajmy również, że jeśli wyjeżdżamy w długą trasę zróbmy sobie odpoczynek. Czasami trasa staje się bardzo monotonna i wypicie kawy, czy zrobienie przysiadów na pewno będzie pomocne – powiedziała podinsp. Violetta Dąbrowska.

Z policyjnych danych wynika, że nadal najczęstszą przyczyną drogowych tragedii jest nadmierna prędkość. Przypominamy, że piraci drogowi coraz częściej nagrywani są przez innych kierowców, którzy mają zainstalowane w autach kamery. Takie nagrania bardzo często trafiają potem na policję.

RIRM

drukuj