fot. PAP/EPA

Turcja: w poniedziałkowym trzęsieniu ziemi zginęło sześć osób, niemal 300 jest rannych

W trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek nawiedziło południową Turcję, zginęło sześć osób, a 294 doznały obrażeń – powiadomiła dziś rano agencja Reutera za stacją telewizyjną CNN Turk. W poniedziałek wieczorem informowano o trzech ofiarach śmiertelnych i 218 osobach rannych.

Wstrząsy o magnitudzie 6,4 wystąpiły na pograniczu turecko-syryjskim, zrujnowanym katastrofalnymi trzęsieniami ziemi z początku lutego, w których zginęło około 47 tys. osób.

Jak powiadomiło Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC), epicentrum najnowszych wstrząsów znajdowało się w pobliżu tureckiego miasta Antiochia, a skutki aktywności sejsmicznej były odczuwalne również w Syrii, Libanie i Egipcie.

Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ stan 18 rannych jest oceniany jako ciężki. Ewakuowano część osób hospitalizowanych w wyniku poprzedniego trzęsienia, bowiem placówki medyczne, w których znajdowali się ci ludzie, zostały w poniedziałek uszkodzone – oznajmił minister zdrowia Turcji, Fahrettin Koca.

Po poniedziałkowym trzęsieniu zawaliło się kilka budynków ocalałych z wcześniejszego kataklizmu, w rumowiskach mogą być ludzie – donoszą tureckie media.

W Turcji kataklizm z 6 lutego pozbawił dachu nad głową ponad 1,5 mln osób, które żyją w tymczasowych schroniskach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl