Turcja: Policja użyła gazu łzawiącego

Turecka policja użyła gazu łzawiącego w niedzielę podczas starć z demonstrantami w Stambule, którzy chcieli przedostać się na plac Taksim, aby przeprowadzić pierwszomajową demonstrację.

Władze zakazały demonstracji na tym głównym placu miasta. Zgodziły się jedynie, aby związki zawodowe świętowały 1 Maja w Bakiroy w pobliżu lotniska.

Według tureckiego oddziału telewizji CNN kilkudziesięciu demonstrujących zapakowano do specjalnych policyjnych autobusów.

Plac Taksim w największej tureckiej metropolii jest tradycyjnym miejscem wieców lewicy, między innymi w Święto Pracy. W 2013 roku plac ten był też centrum masowych protestów przeciwko ówczesnemu premierowi, a obecnie prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl