fot. PAP/EPA

Turcja oskarżyła UE o polityczne wykorzystywanie migrantów. Dr T. Teluk: Turcja stara się destabilizować Europę

Turcja oskarżyła Unię Europejską o polityczne wykorzystywanie migrantów, którzy od kilku dni próbują przekroczyć granicę turecko-grecką i przedostać się na teren Wspólnoty. Zdaniem Ankary, Unia „depcze” międzynarodowe prawo dające każdemu prawo do azylu.

Od tygodnia dziesiątki tysięcy uchodźców próbuje przedostać się na teren Unii Europejskiej. Rząd w Atenach wzmacnia jednak kontrolę i zabezpiecza granice.

Dr Tomasz Teluk, prezes Instytutu Globalizacji, podkreślił, że to Turcja gra migrantami dla swoich korzyści.

– Turcja stara się destabilizować Europę i osiągać w niej jak największe wpływy. Turcy zobowiązali się za sowitą pomoc ze strony Unii Europejskiej stworzyć obozy przejściowe dla emigrantów z terenów syryjskich i nie dopuszczać do przedostawania się ich na tereny Europy. Co jakiś czas Turcy grają migrantami dla swoich korzyści. Turcja stara się o wejście do Unii Europejskiej i chce islamizować Europę – to jest cel turecki – stwierdził dr Tomasz Teluk.

Turcja zobowiązała się w 2016 roku do zatrzymania nielegalnej migracji ze swojego terytorium do Unii Europejskiej w zamian za wsparcie. Ankara przyjęła ok. 3 milionów 700 tysięcy syryjskich uchodźców. Jest to największa populacja uchodźców na świecie.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl