fot. TV Trwam News

SG: W piątek 457 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej; 6 migrantów zatrzymanych

W piątek strażnicy graniczni odnotowali 457 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano sześciu nielegalnych imigrantów – poinformowała Straż Graniczna.

Jak podała w sobotę rano na Twitterze Straż Graniczna, wśród zatrzymanych jest czterech obywateli Kuby i dwóch obywateli Syrii. Pozostałym próbom strażnicy zapobiegli. Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali w piątek trzech cudzoziemców.

Od początku października odnotowano już ok 12,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Z informacji przekazanych przez SG wynika też, że w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców przebywa 1,7 tys. osób.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

PAP/TV Trwam News

drukuj