fot. Monika Bilska

Podlaskie: Policja zatrzymała kolejne trzy osoby, które przewoziły migrantów

Trzech mężczyzn, którzy w trzech różnych miejscach przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce, zatrzymała podlaska policja. Łącznie przewozili oni 17 migrantów – podała w sobotę policja.

Zatrzymania miały miejsce w piątek.

„Mężczyźni zostali zatrzymani w Grabówce, Łyskach i Siemiatyczach. To dwaj obywatele Gruzji i obywatel Polski. W samochodach przewozili 17 osób” – poinformowano w komunikacie.

W Grabówce w samochodzie toyota kierowanym przez obywatela Gruzji było czterech Afgańczyków. Auto było zatrzymane przez policję do kontroli drogowej. W Łyskach, inny Gruzin kierujący mazdą, przewoził pięciu obywateli Afganistanu. 42-letni Polak, zatrzymany w Siemiatyczach, w oplu przewoził 8 osób: dwóch obywateli Turcji i sześciu Irakijczyków.

„Wszystkie przewożone osoby przebywały nielegalnie na terenie naszego kraju. Kierowcy zostali zatrzymani. Zatrzymane zostały również samochody, które trafiły na parking dowodów rzeczowych” – podano.

Podlaska policja podsumowała, że dotąd zatrzymano 151 osób, które przewoziły 601 osób nielegalnie przebywających w Polsce.

PAP

drukuj