fot. PAP/Abaca

Turcja: 77 ofiar śmiertelnych powodzi na północy kraju

Do 77 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych gwałtownych powodzi, które nawiedziły w ubiegłym tygodniu północną Turcję – poinformowały w poniedziałek późnym wieczorem władze tego kraju. Trwają poszukiwania 47 osób.

W ubiegłym tygodniu, w nocy z wtorku na środę, północne prowincje Turcji, znajdujące się nad Morzem Czarnym – Bartin, Kastamonu, Sinop i Samsun – zostały nawiedzone przez gwałtowne powodzie, które burzyły budynki, mosty i zmiatały z ulic samochody.

Według ostatniego bilansu 62 osoby zginęły w prowincji Kastamonu, 14 w Sinop i jedna w prowincji Bartin.

Z dotkniętych powodziami obszarów ewakuowano ponad 2 tysiące ludzi, część śmigłowcami i łodziami. Jak podały władze, w działania ratunkowe zaangażowanych było ponad 8,5 tysiąca osób.

Od końca lipca Turcja zmagała się również z wielkimi pożarami, które spustoszyły dziesiątki tysięcy hektarów lasów wzdłuż południowego wybrzeża.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl