fot. KAS/gov.pl

KAS: transport 15 ton nielegalnych odpadów zatrzymany na Dolnym Śląsku

Transport 15 ton nielegalnych odpadów z używanej odzieży został zatrzymany na Dolnym Śląsku – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Dodała, że przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy do 500 tys. złotych.

Jak podali celnicy, podczas rutynowych kontroli na autostradzie A4, dolnośląska KAS zatrzymała transport prawie 15 ton używanej odzieży.

„Polski odbiorca towaru nie miał zezwolenia na przetwarzanie odpadów, nie mógł dokonać ich odzysku, czy unieszkodliwić je w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi” – wskazali.

Dodali, że Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

Kierowcę ukarano mandatem karnym. Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy do 500 tys. zł – podała KAS.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl