fot. pixabay.com

Podlaskie: KAS udaremniła największy w tym roku przemyt papierosów

Największy w tym roku przemyt papierosów o rynkowej wartości 8,5 mln zł udaremnili funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Ponad 570 tys. paczek papierosów było ukrytych w ciężarówce, w której miały być płatki owsiane.

Przemycane papierosy znajdowały się w ciężarówce skontrolowanej przez KAS przy polsko-litewskiej granicy w Budzisku – poinformował oficer prasowy podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej, podkom. Maciej Czarnecki.

„Z dokumentów wynikało, że w naczepie miały być przewożone kartony z płatkami owsianymi (…) Ciężarówka została prześwietlona, a następnie szczegółowo sprawdzona. W naczepie, zamiast deklarowanego towaru, funkcjonariusze znaleźli 572 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość rynkowa przejętej kontrabandy to ponad 8,5 mln zł” – poinformował Czarnecki.

Dodał, że to największy w tym roku przemyt papierosów udaremniony przez podlaską Krajową Administrację Skarbową.

Kierowca ciężarówki, 45-letni Ukrainiec, został aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Jak podała KAS, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie tego przemytu nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl