fot. PAP/EPA

Afganistan: Dwóch zabitych, 10 rannych w wybuchu koło uniwersytetu w Kabulu

Co najmniej dwie osoby zginęły, a dziesięć zostało rannych przed wejściem na Uniwersytet Kabulski – poinformowały władze Afganistanu. Policja rozbroiła drugi ładunek wybuchowy, podłożony w pobliżu miejsca pierwszej eksplozji.

Ranni zostali odwiezieni do szpitala – sprecyzował rzecznik ministerstwa zdrowia Wahid Majar.

Na razie nikt nie wziął na siebie odpowiedzialności za ten wybuch.

Jeden ze studentów powiedział, że eksplozja miała miejsce, gdy grupa studentów w pobliżu kampusu uniwersyteckiego czekała na egzamin.

Jeden ze świadków przekazał, że po wybuchu zapalił się zaparkowany w pobliżu samochód.

Rzecznik policji w Kabulu Faramarz Firdaw powiedział, że policja rozbroiła drugą bombę, która została umieszczona niedaleko miejsca pierwszego wybuchu w pobliżu bramy uniwersyteckiej.

W czwartek co najmniej 12 osób zginęło, a ok. 80 zostało rannych w Kandaharze, kiedy talibscy bojownicy zdetonowali bombę w samochodzie zaparkowanym przed główną komendą policji. Po wybuchu bojownicy ostrzelali komendę, na co siły bezpieczeństwa odpowiedziały ogniem.

Po 17 latach wojny w Afganistanie talibowie kontrolują obecnie połowę terytorium tego kraju. 12 kwietnia, jak co roku, ogłosili początek swojej wiosennej ofensywy, której celem są siły bezpieczeństwa Afganistanu i wojska NATO, ale ofiarami pada także wielu cywilów.

PAP/RIRM

drukuj