Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Komisja przetargowa wybrała wykonawcę tunelu, który połączy wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu.

O wykonanie projektu starały się cztery firmy. Po weryfikacji złożonych ofert komisja wybrała przedsiębiorstwo z Włoch. O decyzji poinformował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski.

Komisja Przetargowa, która została ustanowiona do wyboru głównego wykonawcy na budowę tunelu do Świnoujścia, wybrała wykonawcę. Jest to firma Astaldi – powiedział Krzysztof Kozłowski.

Wiceprezydent Świnoujścia Barbara Michalska podkreśla, że za sukcesem stoi sprawna współpraca władz państwowych i lokalnych.

To jest bardzo konkretny krok. Ten krok jest to ogromna i podstawowa zasługa obecnego rządu. Pan wojewoda wspiera pana prezydenta i mnie na każdym kroku – zaznaczyła Barbara Michalska.

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski zaznacza, że resort ma na celu równy rozwój całego kraju.

  Wybór wykonawcy pokazuje, że jest determinację całego rządu do tego, aby historycznie dać upust komunikacyjny zarówno mieszkańcom Świnoujścia, regionu, jak i całego kraju. Zależy nam także na zrównoważonym rozwoju całego kraju – podkreślił Tomasz Żuchowski.

Koszt postąpienia przetargowego wynosi 727 milionów złotych. Jeśli prace będą wykonywane zgodnie z planem, to tunel do Świnoujścia zostanie otwarty pod koniec 2021 roku. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj