fot. pixabay.com

Trwają prace nad nowymi wymaganiami egzaminacyjnymi w roku szkolnym 2020/2021

Trwają prace zespołów przedmiotowych nad nowymi wymaganiami egzaminacyjnymi w roku szkolnym 2020/2021. Ma to związek z pandemią koronawirusa i koniecznością przejścia szkół na edukację zdalną. 

Nauczanie na odległość nie jest tak samo efektywne jak nauczanie tradycyjne w klasie. Dlatego nauczyciele i rodzice wskazywali na potrzebę zmiany zakresu wymagań na egzaminach. Ministerstwo edukacji wsłuchuje się w takie głosy. Wiceminister edukacji i nauki Maciej Kopeć powiedział, że propozycje w tym zakresie zostaną zaprezentowane pod koniec miesiąca.

– 20 listopada będziemy starali się przedstawić propozycje do publicznej konsultacji. Każdy będzie mógł się zapoznać, zgłosić ewentualne uwagi. Po zakończeniu konsultacji oraz naniesieniu zmian i poprawek do przygotowanego materiału propozycje zostaną opublikowane jako rozporządzenie ministra. Każdy będzie mógł się zapoznać i zobaczyć, według jakich zasad będą przygotowywane arkusze egzaminacyjne, w jaki sposób będzie przebiegał egzamin maturalny i ósmoklasisty w 2021 roku – oznajmił Maciej Kopeć.

Wiceszef resortu poinformował ponadto, że zmiana wymagań na maturze i na egzaminie ósmoklasisty będzie jednorazowa i dotyczyć będzie tylko egzaminów w 2021 r. Obejmie wszystkie przedmioty, z których uczniowie będą zdawać egzamin.

Jednocześnie przedstawiciele MEN-u zwracają uwagę, że nie zmienia się podstawa programowa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl