Małopolska: szkoły ponadgimnazjalne wykształcą specjalistów dla Grupy Tauron

Małopolskie szkoły ponadgimnazjalne będą kształcić specjalistów, na  których zapotrzebowanie zgłasza Grupa Tauron. Porozumienie w tej sprawie podpisano dziś w Krakowie.

Uczniowie szkół technicznych w Libiążu i w Krzeszowicach będą odbywać praktyki zawodowe w spółkach należących do grupy. Dodatkowo w ramach tzw. bloku energetycznego prowadzone będą tam też zajęcia teoretyczne.

Najlepsi będą mogli liczyć później na zatrudnienie w spółce.

Zdaniem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, który uczestniczył w zawarciu umowy, inicjatywa przenosi  szkolnictwo zawodowe na zupełnie inny poziom.  Szkolenie teoretyczne przechodzi do historii – podkreślił polityk.

Dzisiaj polska gospodarka nie jest w stanie przyspieszyć w długiej perspektywie (…) bez dobrze wyszkolonej kadry zawodowej. Tutaj trudno nie docenić i przejść do porządku dziennego nad tą inicjatywą, której dzisiaj będziemy świadkami sfinalizowania tej inicjatywy w postaci podpisania porozumienia między przemysłem, między samorządem, który organizuje szkolnictwo średnie na terenie powiatu. To przedsięwzięcie to przedsięwzięcie dedykowane właśnie budownictwu. To przyszli pracownicy kopalni odkrywkowej. Mam pewność i przekonanie, że ta inicjatywa odpowiada na zapotrzebowanie szczególnie młodych ludzi – powiedział minister Andrzej Adamczyk.

Jak podkreślił prezes Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk, spółka będzie musiała się zmierzyć z wyzwaniem, jakim jest powstająca luka pokoleniowa w zawodach takich jak technik energetyk i górnik odkrywkowy.

Grupa Tauron to jedna z największych firm w Polsce zajmujących się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl