Trwa zbiórka podpisów pod projektem o ograniczeniu handlu w niedzielę

W wielu polskich miastach zbierano dziś podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Skoordynowaną akcję przeprowadziła „Solidarność”.

Aby projekt trafił pod obrady parlamentu trzeba zebrać 100 tys. podpisów. Obywatelska inicjatywa ma na to jeszcze niecały miesiąc.

Dziś podpisy były zbierane m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Bydgoszczy, gdzie  siedziby mają regionalne struktury „Solidarność”.

W projekcie ustawy znalazły się liczne wyjątki zwraca uwagę Adam Lak wiceprzewodniczący małopolskiej „Solidarności”.

– Osiedlowe piekarnie, kioski z prasą, stacje benzynowe, sklepy na dworcach, w służbie zdrowia, tak więc są wyłączenia takie, o jakie nam chodziło. Nie chcemy całkowicie zamykać niedzieli. Jeśli społeczność będzie dokonywać drobnych zakupów w tych sklepach wesprze też handel rodzinny – mówi Adam Lak.

Według autorów zmiana nie spowoduje zmniejszenia obrotów w handlu, natomiast mogą na niej skorzystać pracownicy handlu oraz właściciele małych sklepów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl