fot. Marek Wantuch

Trwa Wielki Odpust Tuchowski

Dziś kolejny dzień uroczystości Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Piąty już dzień przebiegać będzie pod hasłem „Wiara ostoją w cierpieniu”. O godzinie 11.00 sprawowana będzie Msza św. w której będą uczestniczyć wszyscy wspierający misje. Eucharystii przewodniczył będzie ks. bp Wiesław Lechowicz.

O godz. 15.00 chorzy i niepełnosprawni będą modlić się przed obrazem Matki Bożej w tuchowskim Sanktuarium, po nich przybędą pracownicy służby zdrowia oraz CARITAS i Domów Pomocy Społecznej.

O. Bogusław Augustowski – proboszcz i kustosz Sanktuarium w Tuchowie, zwraca się z prośbą o pomoc chorym w dotarciu do Tuchowa.

– Bardzo prosimy, aby opiekunowie osób starszych, chorych, czy niepełnosprawnych pomogli im przybyć przed cudowny obraz Matki Bożej Tuchowskiej, aby tam również swój krzyż, swoje cierpienie mogli ofiarować Bogu przez ręce Matki Bożej Tuchowskiej. Zapraszam na tę Eucharystię pod przewodnictwem ks. bp seniora Władysława Bobowskiego – powiedział o. Władysław Augustowski.  

Ostatnia część dzisiejszych obchodów to czuwanie nocne młodzieży.
O godzinie 21.00 rozpocznie się koncertem Magdaleny Frączek i zespołu LOVE STORY.

Na zakończenie spotkania młodzież otrzyma pobłogosławioną sól jako znak stawania się 'Solą Ziemi'. Modlitewne czuwanie młodych zakończy się indywidualnym błogosławieństwem udzielanym przez kapłanów każdemu z obecnych w tuchowskim sanktuarium.

Tymczasem wczoraj w Tuchowie spotkały się dzieci z PKRD. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp. Antoni Długosz.

– Jesteśmy owocem miłości tatusia i mamusi. Najpiękniejszym skarbem od Pana Boga. Jesteście wspaniałymi prezentami, ale tatuś z mamusią tak was kochali i mnie też, że postanowili, abyśmy byli także dziećmi Pana Boga, dlatego nas zanieśli do kościoła, abyśmy przyjęli chrzest i podczas chrztu, kiedy ksiądz naszą głowę polał wodą święconą Pan Jezus pokazał na nas i powiedział: To są moje siostry i bracia – mówił ks. bp Antoni Długosz.

Magdalena Buczek, założycielka PKRD, zachęciła dzieci by w czasie wakacji jeszcze bardziej zagłębiły się w dialog z Jezusem i Matką Bożą.

– Chcemy szczególnie podziękować Panu Bogu i Matce Najświętszej za miniony rok szkolny, za pomoc Ducha Świętego, zdobytą wiedzę, za naszych nauczycieli i wychowawców, za nasze koleżanki i kolegów i chcemy prosić o błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski na czas wakacji, bo wiemy, że nie ma wakacji od modlitwy, od spotkania z Panem Bogiem, ale właśnie teraz, kiedy mamy więcej wolnego czasu to chcemy go wykorzystać, by jeszcze bardziej zaprzyjaźnić się z Panem Jezusem i Matką Najświętszą – powiedziała Magdalena Buczek.

RIRM

drukuj