PKRD u Matki Bożej Tuchowskiej

Dziś do Matki Bożej Tuchowskiej przybędą dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych. O godz. 15.00 sprawowana będzie Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. bp Antoni Długosz. Na zakończenie nastąpi błogosławieństwo Lourdzkie.

– Podczas Mszy św. nastąpi błogosławieństwo małych dzieci. Cieszymy się, że w Roku Wiary przybywają, pielgrzymują również dzieci. Jezus w Ewangelii wskazał na dzieci, jako wzór życia. Jeśli nie staniemy się jak te dzieci nie wejdziemy do Królestwa Bożego. Od dzieci  uczymy się entuzjazmu, radości i bycia radosnymi wyznawcami Jezusa Chrystusa. Bardzo serdecznie więc zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na to spotkanie z Jezusem i Matką w Tuchowskim sanktuarium – mówi o. Bogusław Augustowski, proboszcz parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Tuchowie.

Przed Eucharystią o godz. 14.30 odbędzie się koncert ks. bpa Antoniego Długosza. Następnie słowo do zgromadzonych dzieci skieruje Magdalena Buczek, założycielka PKRD. Dzieci odmówią także dziesiątek różańca.

Magdalena Buczek akcentuje, że dzieci podczas modlitwy będą dziękować m.in. za tegoroczną formację w PKRD, a  jednocześnie będą prosić o błogosławieństwo na czas wakacji.

– Chcemy pielgrzymować do Matki Najświętszej, aby podziękować za miniony rok szkolny, za wszystkie łaski, które otrzymaliśmy, za rok naszej formacji w Podwórkowych Kołach Różańcowych Dzieci. Chcemy także  prosić o błogosławieństwo i potrzebne łaski na czas wakacji, by był on radosny i bezpieczny. Abyśmy ten czas mogli przede wszystkim spędzić z Bogiem i na jego chwałę bo pamiętamy, że nigdy nie ma wakacji od Pana Boga i od modlitwy. I w tym wolnym czasie wszędzie tam gdzie będziemy, chcemy apostołować. Chcemy nadal szerzyć modlitwę różańcową – mówi Magdalena Buczek.

Transmisja pielgrzymki PKRD do Tuchowa w Radiu Maryja od godz. 14.30.

Z kolei wieczorem w Tuchowskim Sanktuarium zgromadzi się pielgrzymka Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, Kręgów Domowego Kościoła, a także małżeństwa przeżywające swoje jubileusze – mówi o. Bogusław Augustowski.

– Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków do odnowienia swojej wiary, swoich przyrzeczeń małżeńskich, które złożyli przed laty. Wieczorem po uroczystej Mszy Świętej nastąpi Wieczór Maryjny, który poprowadzą małżeństwa zespołu R7+. Po koncercie zapraszamy małżeństwa i rodziny do nocnego czuwania. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 21.00 Apelem Maryjnym. Następnie będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu i przygotowanie do sakramentu pokuty. W dalszej części czuwania będzie katecheza nt. „Rodziny w Roku Wiary”. Ponadto będzie miała miejsce Droga Światła Rodzin – dodaje o. Bogusław Augustowski.

Nocne czuwanie zakończy się Eucharystią.

RIRM

drukuj