Poseł Sobecka złożyła zawiadomienie do prokuratury

Poseł Anna Sobecka złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia przez bydgoskie Centrum Onkologii. Sprawa dotyczy ograniczania przyjmowania do tej placówki ciężko chorych pacjentów, co może wypełniać znamiona wykroczenia opisanego w art. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych – czytamy w zawiadomieniu.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości zaznacza, że jest to najlepsza placówka w regionie i nie rozumie braku dostępu do opieki zdrowotnej dla chorych pacjentów.

– Bydgoskie Centrum Onkologii jest jedyną specjalistyczną placówką zajmującą się leczeniem osób chorych na nowotwory w województwie kujawsko-pomorskim i jednocześnie jest to jeden z najlepszych szpitali tego typu w Polsce. Mimo jednak wykwalifikowanej kadry lekarskiej, posiadania wolnych miejsc i specjalnego sprzętu pacjenci nie są przyjmowani na zabiegi operacyjne i hospitalizację w sytuacji, która stanowi dla nich bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Odmawia się im udzielenia pomocy i zmusza do wielomiesięcznego oczekiwania na operacje, które są dla nich jedyną szansą przeżycia – mówi poseł Anna Sobecka.

Poseł Anna Sobecka zwraca uwagę, że taka sytuacja może być wynikiem złych decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Uważam, że taka sytuacja jest niedopuszczalna w demokratycznym państwie prawa. Obywatele, którzy uiszczają comiesięczne składki zdrowotne mają prawo do skorzystania z pomocy lekarskiej, w tym również badań wysokospecjalistycznych i koniecznych zabiegów operacyjnych, gdy ich stan zdrowia tego wymaga, a kadra i sprzęt w szpitalu są w stanie to zapewnić – dodaje poseł Anna Sobecka.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia wykroczenia [Czytaj]

Wypowiedź poseł Anny Sobeckiej:


Pobierz Pobierz

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl