fot. pixabay.com

Trwa webinarium „Elektryfikacja w ogrzewnictwie – fotowoltaiki i pompy ciepła”

Wykorzystywanie energii elektrycznej w ogrzewaniu będzie tematem rozpoczynającego się webinarium w ramach Akademii Czystego Powietrza. Bezpłatne internetowe seminaria to wspólna inicjatywa Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Polskiego Alarmu Smogowego.

Wiceprezes NFOŚiGW, Paweł Mirowski, podkreśla, że dzisiejsze webinarium to odpowiedź na oczekiwania osób zainteresowanych programem „Czyste Powietrze”.

– Ósme spotkanie poświęcone jest tematowi, który w ostatnim czasie jest modny i nurtujący naszych beneficjentów. Chodzi o elektryfikację ogrzewania. Niestety, rachunki za energię elektryczną rosną, ale dzięki dotacjom uzyskanym np. z programu „Mój Prąd” lub „Czyste Powietrze” możemy obniżyć rachunki poprzez instalację odnawialnych źródeł energii, ale także poprzez zainstalowanie elektrycznego ogrzewania – mówi Paweł Mirowski.

W ramach „Czystego Powietrza” prawie 30 tys. osób skorzystało już z dotacji przeznaczonej na instalację fotowoltaiczną.

Program funkcjonuje od 2018 roku. Przewiduje dopłaty do termomodernizacji oraz wsparcie przy wymianie wysokoemisyjnych źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne.

 

RIRM

drukuj