fot. twitter.com/PLinAlbania

MSZ: Wiceminister Sz. Szynkowski vel Sęk przeprowadził konsultacje polityczne w Albanii 

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk podczas wizyty w Albanii w środę odbył konsultacje polityczne oraz wziął udział w inauguracji lotu Warszawa-Tirana – poinformował w komunikacie MSZ.

Podczas pobytu w Albanii wiceszef MSZ przeprowadził konsultacje polityczne z wiceminister ds. Europy i spraw zagranicznych Megi Fino. Wcześniej Szynkowski vel Sęk wziął udział w uroczystej inauguracji nowego bezpośredniego połączenia PLL LOT na trasie Warszawa-Tirana.

„Spotkanie z wiceminister ds. Europy i spraw zagranicznych Republiki Albanii Megi Fino poświęcone było omówieniu relacji dwustronnych, polskiej pomocy w walce z COVID-19 oraz przyszłorocznemu przewodnictwu Polski w OBWE. Wymieniono również poglądy na tematy związane z aktualnymi wyzwaniami migracyjnymi oraz możliwościami konkretnego zdynamizowania współpracy w kontekście zastoju w ramach polityki rozszerzenia UE” – czytamy w komunikacie resortu.

Jak podkreślono, „wiceminister zapewnił o gotowości do dalszego wspierania przez Polskę integracji europejskiej Albanii i wszystkich państw Bałkanów Zachodnich, a także poinformował o przekazanych do Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych polskich propozycjach dotyczących praktycznego wzmocnienia relacji UE-Bałkany Zachodnie”.

Według MSZ wiceszef polskiej dyplomacji spotkał się także z Sekretarzem Generalnym Regionalnego Biura Współpracy Młodzieży (RYCO) Albertem Hanim; rozmowa dotyczyła sytuacji młodzieży w regionie Bałkanów Zachodnich, dotychczasowego wsparcia Polski dla RYCO, a także perspektyw dalszej współpracy.

Wiceszef MSZ w Tiranie odwiedził także parafię pw. św. Jana Pawła II w Bathore i złożył wieniec pod tablicą pamiątkową poświęconą śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Szymon Szynkowski vel Sęk z Tirany udał się do Belgradu, gdzie w środę wziął udział w uroczystym przekazaniu stronie serbskiej ponad 200 tys. szczepionek przeciwko COVID-19.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl