fot. pixabay.com

Nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”

Od wtorku 25 stycznia rusza nowa odsłona programu „Czyste Powietrze”. Osoby najbiedniejsze będą mogły liczyć na wyższą dotację na termomodernizację  swojego domu oraz wymianę źródła.

Nawet 69 tys. złotych dotacji otrzymają osoby, których dochód w jednoosobowym gospodarstwie domowym wynosi maksymalnie 1260 zł, a w wieloosobowym – 900 zł na osobę. [czytaj więcej]

– Mamy nadzieję, że przez to obniżenie uda nam się objąć wsparciem tych najbardziej potrzebujących. (…) Najubożsi będą mogli udać się do gmin, żeby uzyskać wsparcie w uzupełnieniu wniosku – mówiła minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa.

Dotacja pozwoli na sfinansowanie 90 proc. kosztów termomodernizacji budynku jednorodzinnego i wymiany źródła ciepła. W kolejnych miesiącach dostępne będzie też prefinansowanie – zapewnił pełnomocnik rządu ds. programu „Czyste Powietrze”, Bartłomiej Orzeł.

W ostatnich kilkunastu miesiącach program „Czyste Powietrze” przyspieszył. Złożono już ponad 384 tys. wniosków na blisko 6,5 mld złotych dofinansowania. Nie wykluczone, że zwiększone zostaną również kwoty dofinansowania podstawowego i podwyższonego, które wynoszą odpowiednio 30 i 37 tys. złotych –  powiedział wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Paweł Mirowski.

– Wiemy, że koszty usług, materiałów i samych urządzeń poszły w górę, więc będziemy rewidowali poziomy dofinansowań – dodał.

W ramach programu „Czyste Powietrze” dostępna jest również tzw. ścieżka bankowa. Dotacja z narodowego funduszu pokrywa część kredytu na termomodernizację i wymianę źródła ciepła. Cały czas trwają prace nad uruchomieniem specjalnego programu  dla mieszkańców budynków wielorodzinnych, które pozwolą na wymianę tzw. kopciuchów.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl