Centralna Informacja Emerytalna

W ubiegłym tygodniu projekt Centralnej Informacji Emerytalnej został wpisany do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. W poniedziałek o szczegółach nowego narzędzia mówił m.in. pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, minister Janusz Cieszyński.

Centralna Informacja Emerytalna to system realizowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Polski Fundusz Rozwoju oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych.  Ma to być nowe narzędzie, dzięki któremu każdy obywatel będzie miał dostęp do wszystkich kont swoich produktów emerytalnych.

– To pozwoli obywatelom podejmować decyzje w oparciu o dane i w oparciu o realne prognozy ich przyszłości w dziedzinie finansów – powiedział Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Poza dostępem do wszystkich swoich instrumentów emerytalnych użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia m.in. o wpływających środkach. 

– Kolejna rzecz, którą chcielibyśmy uruchomić, poza warstwą informacyjną, to warstwa dyspozycyjna, czyli żeby uczestnik mógł na przykład zmienić sobie osobę uposażoną – mówił Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

W aplikacji znaleźć się mają także kalkulatory, dzięki którym użytkownik będzie mógł sprawdzić, na jaką kwotę może liczyć na emeryturze. To znaczy, ile musiałby jeszcze pracować, aby dojść do określonego poziomu oszczędności –  tłumaczy Bartosz Marczuk i dodaje, że Centralna Informacja Emerytalna ma wpłynąć na świadomość Polaków dotyczącą przyszłości emerytalnej.

Nowe rozwiązanie ma zostać udostępnione najpóźniej w drugim kwartale przyszłego roku. Będzie można z niego skorzystać, logując się przez profil zaufany banku.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl