fot. TV Trwam News

Trwa trzecie czytanie projektu ustawy budżetowej na 2019 r.

W Sejmie rozpoczęło się trzecie czytanie projektu ustawy budżetowej na 2019 r., który dopuszcza deficyt w wysokości 28,5 mld zł. Jak wynika z harmonogramu obrad, może ono potrwać siedem godzin.

W tym czasie zaplanowano głosowanie 329 tzw. opozycyjnych wniosków mniejszości, czyli poprawek, które nie uzyskały poparcia Komisji Finansów Publicznych.

Ponadto Sejm zdecyduje o losie 109 poprawek zgłoszonych podczas drugiego czytania. Wczoraj ustawą budżetową zajmowała się sejmowa komisja finansów. Sprawozdanie z prac przedstawił jej szef, poseł PiS Andrzej Szlachta.

– W swoim sprawozdaniu z druku 3021a proponuję wysokiej izbie przyjęcie 20 poprawek (w tym poprawka 1. i 53. będzie głosowana łącznie) i odrzucenie pozostałych poprawek oraz przyjęcie negatywnego wniosku odnośnie odrzucenia projektu rządowego ustawy budżetowej na 2019 r. W imieniu Komisji Finansów Publicznych rekomenduję wysokiej izbie przyjęcie projektu rządowego ustawy budżetowej na 2019 r. wraz z pozytywnie zaopiniowanymi poprawkami – mówił Andrzej Szlachta.

Posłowie na początku posiedzenia Sejmu minutą ciszy uczcili pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Z wnioskiem o minutę ciszy wystąpił przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, który wcześniej wygłosił przemówienie upamiętniające prezydenta Gdańska.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl