fot. PAP/Albert Zawada

Trwa spotkanie oświatowych związkowców z minister edukacji narodowej

W siedzibie MEN trwa pierwsze spotkanie nowego zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli. Ma on zająć się kluczowymi sprawami podnoszonymi przez środowisko nauczycielskie. 

Na rozmowy do ministerstwa udali się m.in. przedstawiciele ,,Solidarności” i Związku Nauczycielstwa Polskiego. Związkowcy czekali na spotkanie w resorcie pół roku.

Przewodniczący oświatowej ,,Solidarności”, Waldemar Jakubowski, wyraził zadowolenie, że w końcu dochodzi do rozmów. Podkreślił, że tematów do rozwiązania jest sporo. To m.in. kwestia wynagrodzeń. W tej sprawie ,,Solidarność” ma niezmienne postulaty.

Zaproponowana podwyżka dla całej sfery budżetowej w wysokości 4,1 proc. jest wstydem. To w żaden sposób nie rekompensuje poziomu inflacji. Zwracaliśmy na to uwagę, wtedy kiedy weszła 30 proc. podwyżka. Wydaje się, że wysoka, ale z tyłu głowy trzeba mieć, iż to jest 30 proc. od czegoś. Ten poziom wynagrodzeń był bardzo niski – zauważył Waldemar Jakubowski.

Waldemar Jakubowski dodał, że do rozwiązania są też kwestie dotyczące urlopu dla poratowania zdrowia czy wypłaty za nadgodziny i wycieczki szkolne.

Związkowcy chcą też poruszyć z ministerstwem sprawę ograniczenia lekcji religii czy wprowadzania nowych przedmiotów m.in. edukacji zdrowotnej.

Zespół ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli został powołany przez minister Barbarę Nowacką w kwietniu. Tworzą go m.in. przedstawiciele MEN, związków zawodowych i samorządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl