fot. PAP/Rafał Guz

Prezydent Andrzej Duda uda się z wizytą do Chin

Prezydent RP uda się do Chin, gdzie weźmie udział m.in. w otwarciu World Economic Forum. W planach także spotkanie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem.

Polska była jednym z pierwszych państw, które 75 lat temu uznały nowe Chiny i nawiązały z Pekinem formalne stosunki dyplomatyczne. Na zaproszenie chińskiego przywódcy Xi Jinpinga, prezydent Andrzej Duda złoży tam wizytę.

„Prezydent spotka się z Przewodniczącym ChRL Xi Jinpingiem. W programie także m.in. udział w otwarciu World Economic Forum w Dalian, forum gospodarcze w Szanghaju i wykład na Uniwersytecie Fudan” – napisał w mediach społecznościowych szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, Mieszko Pawlak.

Zaproszenie jest wyrazem gotowości zacieśnienia współpracy gospodarczej między oboma krajami. Wizytę zaplanowano w dniach 22-26 czerwca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl