Trwa śledztwo ws. pracowników b. prezydenta Bronisława Komorowskiego

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków w związku z likwidacją wyposażenia prezydenckich rezydencji w Klarysewie i Promniku. Śledztwo dotyczy niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień przez pracowników Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Mieli oni złamać prawo przy likwidacji zbędnych lub zużytych składników mienia przez naruszenie procedur oraz poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Prezydencki minister Andrzej Dera stwierdził, że decyzja prokuratury jest potwierdzeniem wniosków, które znalazły się w audycie.

My nie byliśmy w stanie przeprowadzić postępowania, aby się dowiedzieć co było przyczyną takich, a nie innych zachowań. Bo tam łamano procedury i prawo, przekraczano uprawnienia, a w konsekwencji zlikwidowano majątek warty kilkaset tys. zł w jednej tylko rezydencji. To, że śledztwo jest, pokazuje, że nasz raport był rzeczowy i również prokuratura po zapoznaniu się z tym raportem powzięła uzasadnione podejrzenie, że mogło tam dojść do przestępstwa – zaznaczył minister Andrzej Dera.

Teraz prokuratura zapowiada przesłuchanie świadków. Audyt, jakiego dokonała kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy był druzgocący dla poprzednich gospodarzy pałacu.

Wskazano w nim, m.in. na nieuzasadnione wydatki, a także możliwość przywłaszczenia mienia kancelarii.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl