Trwa sesja plenarna PE, podczas której przeprowadzone zostaną dwie istotne dla Polski debaty

W Strasburgu trwa ostatnia przed wakacjami sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. Z punktu widzenia Polski odbędą się dwie ważne debaty. Pierwsza zostanie przeprowadzona dziś i dotyczyć ma pakietu mobilności, czyli tzw. pracowników delegowanych. Natomiast jutro z europosłami spotka się premier Polski Mateusz Morawiecki, który przedstawi wizje przyszłości Europy.

Trwa ostatnia przed wakacjami sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Wśród omawianych w tym miesiącu tematów znajdą się m.in.: unijne kontrole graniczne, druk 3D, przepisy dotyczące praw autorskich oraz warunki pracy kierowców ciężarówek.

We wtorek rano nastąpi podsumowanie bułgarskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Następnie program działań na kolejne pół roku zaprezentuje Austria. Po południu odbędzie się debata na temat pakietu mobilności. Polscy europosłowie będą zabiegać o najkorzystniejsze rozwiązania dla naszego sektora transportu. Z kolei w środę odbędzie się dyskusja na temat przyszłości Europy z udziałem premiera Polski Mateusza Morawieckiego.

W tym tygodniu odbędzie się też głosowanie nad nowym systemem mającym na celu usprawnienie kontroli na granicach Unii Europejskiej. Ma to ścisły związek z wciąż nierozwiązanym kryzysem migracyjnym.

Wioleta Czarnomska-Romańska/TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl